24 kwietnia 2024, 13:49

PIŁKA RĘCZNA: Kępnianki Mistrzyniami Polski!

Wychowanki Polonii Kępno (rocznik 2000) Paulina Kucharska i Andżelika Zimoch wraz ze swoją drużyną MTS Kwidzyn zostały Mistrzyniami Polski Juniorek! Brązowy medal wywalczyła z SPR Gdynia Maja Nowakowska.

Finałowy turniej Mistrzostw Polski juniorek rozgrywany był przez dwa dni w Kielcach. Kwidzynianki nie miały sobie w Kielcach równych. Najpierw rozgromiły SPR Olkusz, by w finale nie dać szans Koronie Handball 29:22. Grająca na środku rozegrania Paulina Kucharska zdobyła w finale 3 bramki. Zagrała także skrzydłowa Andżelika Zimoch.

Wcześniej brązowy medal wywalczyły zawodniczki SPR Gdynia, której bramki strzeże Maja Nowakowska. Gdynianki pokonały Olkusz 33:27. - Duma mnie rozpiera. Jestem przekonany, że dziewczyny zrobią dużą karierę i trzymam za nie kciuki - powiedział obecny na trybunach trener Grzegorz Markiewicz, który przez wiele lat prowadził dziewczęta w Polonii Kępno

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl