18 kwietnia 2024, 19:53

PIŁKA RĘCZNA: Kępnianki najlepsze w Polsce na orlikach!

Piłkarki ręczne Polonii Kępno zostały Mistrzyniami Polski na orlikach! Od środy w hali Kalisz Arena trwało wielkie święto piłki ręcznej. O tytuły mistrzów Polski Orlików walczyły 32 drużyny dziewcząt i chłopców, które zwycięsko zakończyły kwalifikacje wojewódzkie.

Wielkopolskę w kategorii dziewcząt reprezentowała Polonia Kępno. W zastępstwie trenera Macieja Nowickiego, którego zatrzymały obowiązki zawodowe, drużynę prowadził trener Marcin Kalarus. - Radość jest bardzo duża, bo to olbrzymie osiągnięcie dla tych dziewczynek, które dopiero raczkują w szczypiorniaku. Ten wynik obrazuje także, że robią postępy, bo rok temu były na drugim miejscu, a teraz ograły w półfinale „Junaka”, a więc zespół, który przed rokiem triumfował - powiedział Radiu SUD trener Kalarus.

W meczu półfinałowym Polonia pokonała 13:12 zawodniczki z kujawsko-pomorskiego. W ścisłym finale ograła 12:10 reprezentantki Śląska. Kępnianki oprócz pucharów, medali, nagród rzeczowych, wywalczyły także nagrodę główną, którą jest obóz sportowy w Radziejowie.

Ostatni piąty, podsumowujący etap projektu Fundacji Orły Sportu, odbędzie się 27 września w Skierniewicach. Tam 500 dzieci uczestniczyć będzie w Wielkiej Lekcji WF z udziałem gwiazd piłki ręcznej. W tym roku ambasadorem projektu jest wybitny reprezentant Polski, Przemysław Krajewski. Przypomnijmy, że do akcji w całej Polsce przystąpiło prawie osiem tysięcy dzieci z klas III i IV szkół podstawowych.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl