7 grudnia 2023, 12:21

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: Kępnianki wicemistrzyniami Polski!


Reprezentantki Gimnazjum nr 1 z Kępna wywalczyły wicemistrzostwo Polski w piłce ręcznej. To największy sukces sportowy, w tej dyscyplinie, dla szkoły, miasta a nawet województwa. Nigdy do tej pory dziewczęta z Wielkopolski w krajowym czempionacie nie stanęły na podium.

Gospodarzem finałowego turnieju Mistrzostw Polski „Gimnazjady 2016” był w miniony weekend Kołobrzeg. Patronat na zawodami objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nasze dziewczęta udanie przebrnęły eliminacje grupowe. W pierwszym spotkaniu kępnianki pokonały Gimnazjum nr 11 Koszalin 14:12. Drugie spotkanie z Gimnazjum nr 9 Chorzów, szczypiornistki z Kępna rozstrzygnęły także na swoją korzyść 15:14. W sobotę nasz zespół czekały także dwa spotkania. Srogie lanie zawodniczki z Kępna sprawiły swoim rówieśniczkom z Gimnazjum nr 2 Kraśnik. Mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 19:10.

Kolejnym rywalem, w drodze po upragniony cel było Gimnazjum nr 5 Piotrków Trybunalski, które nasz zespół ograł 24:13. W ścisłym finale Kępno spotkało się z Gimnazjum Nowa Karczma. Była więc okazja, aby zrewanżować się za porażkę w finale Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej. Niestety tak samo jak wówczas w Kępnie, tak i teraz lepszą drużyną okazała się ekipa z Nowej Karczmy. Nasze dziewczęta przegrały 12:14, chociaż do przerwy był remis 7:7. - To jest największy sukces w historii naszej szkoły. Kiedyś Kępno było na Mistrzostwach Polski klas szóstych, ale to było bardzo dawno temu. Wówczas szkolna drużyna z naszego miasta zajęła siódme miejsce - powiedziała Teresa Markiewicz, trener zespołu.
Dziewczęta mimo olbrzymiego sukcesu, były zawiedzione, że nie udało się wygrać rywalizacji. -One są rozczarowane tylko dlatego, że bardzo niewiele brakowało do zwycięstwa w całej imprezie. Z drugiej strony są zadowolone z tego, że świetnie grały, a każdy kolejny mecz był lepszy w ich wykonaniu. Ja jestem bardzo dumna z ich postawy. Jakby mi ktoś dał srebrne medale przed mistrzostwami, to przyjęłabym je w ciemno, ale wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Przy okazji dziękuję dyrektor szkoły, że udało się znaleźć środki aby pojechać na ten turniej. Za wsparcie dziękuję także burmistrzowi i rodzicom, którzy fantastycznie zagrzewali nas do boju. W zasadzie tylko oni zapełniali trybuny miejscowej hali - dodała trener Markiewicz. Szkolna drużyna Gimnazjum nr 1 w większości oparta jest o zespół Polonii Kępno. - Całą czarną robotę wykonuje z tymi dziewczynami w klubie mój syn Grzegorz. W szkole mogłam z nimi pracować tylko na lekcjach wychowania fizycznego, więc także gratulacje dla trenera klubowego - dodała Teresa Markiewicz.
Niezwykle dumna z sukcesu swoich uczennic jest dyrektor szkoły. - Dziewczyny włożyły w ten sukces sporo pracy i wyrzeczeń. Łączenie szkoły z pasją sportową jest momentami trudne, a część z tych dziewcząt mimo to ma wysokie średnie ocen. Słowa uznania należą się także trenerce. To jej praca i zaangażowanie sprawiły, że można było osiągnąć taki sukces, nie mając odpowiednich warunków lokalowych i treningowych - mówiła Roma Muszyńska, dyrektor szkoły. Mistrz Polski - Gimnazjum Nowa Karczma, będzie reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Świata.


Autor: redakcja@radiosud.pl