8 marca 2021, 00:55

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: KPR Gminy II Kobierzyce – SPR Kępno 17:21

Piłkarki ręczne SPR Kępno pokonały rezerwy KPR Gminy Kobierzyce 21:17 w spotkaniu o mistrzostwo II ligi. Była to druga wygrana zespołu trenera Grzegorza Markiewicza, w rundzie rewanżowej. Trzeba przyznać, że obydwa zespoły stoczyły ze sobą istny bój. Momentami twardej gry było więcej niż w rywalizacji mężczyzn. - To był bardzo ciężki mecz. Dziewczyny zagrały znakomicie w obronie. Szacunek dla nich, że nie dały się „zbić” i to my wygraliśmy starcie - powiedział po meczu radiu SUD trener Grzegorz Markiewicz.

17 bramek straconych na wyjeździe i to w Kobierzycach, obrazuje jak bardzo skrupulatnie trzymały obronę kępnianki. Na niezłej skuteczności grały także bramkarki SPR. - To było chyba jedno z naszych lepszych spotkań pod względem gry w obronie. Fajnie, że radziliśmy sobie w ataku z ich kombinacyjną grą w obronie, jednak kluczem do zwycięstwa była nasza postawa w defensywie - dodał trener SPR.

Niestety w trakcie spotkania groźnie wyglądającej kontuzji nabawiła się Weronika Kukotko. Wstępne diagnozy nie są optymistyczne. - To jest najgorsze w tym wszystkim. Punkty cieszą, ale ta nieszczęśliwa sytuacja bardzo niepokoi. Mam nadzieję, że po konsultacjach ortopedycznych okaże się że nie jest to groźną kontuzja kolana - przyznał trener Markiewicz.

Bramki dla SPR Kępno: Angelika Walczak (7), Julia Kukuła (3), Paulina Skowrońska (3), Ewa Nowicka (2), Andżelika Zimoch (2), Martyna Orzechowska (2), Vanessa Gajewska (1), Weronika Kukotko (1)

foto: Przemek Zimoch

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl