23 lipca 2019, 15:39

Teraz

23°

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: Lider Świebodzin - Polonia Kępno 33:21

Piłkarki ręczne Polonii Kępno przegrały mecz 6. kolejki II ligi z Liderem Świebodzin 21:33. Już do przerwy miejscowe wypracowały sobie ośmiobramkową przewagę, którą później kontrolowały.

Spotkanie rozpoczęto się w sobotę o 20:20, ale nasze szczypiornistki chyba przystąpiły do meczu jeszcze kilka minut później, bo gospodynie na początku wypracowały kilkubramkową różnicę. Po kwadransie gry było już 10:4 i kępnianki nawet przez moment tego spotkania nie zbliżyły się do remisu. Ostatecznie przegrały różnicą 12 bramek. Najwięcej dla Polonii zdobyła ich Julia Kukuła i Martyna Orzechowska po 6. Punktowały także inne dziewczęta: Angelika Walczak (3), Paulina Skowrońska (3), Wiktora Feja (2), Weronika Kukotko (1).

- Drużyna Świebodzina, jest barto doświadczona. Graliśmy z dziewczynami, które są bardzo ograne w piłce seniorskiej. Dobrze, że nikomu noc się nie stało był to brutalny mecz. Dziewczyny z Kępna zostawiły serce na parkiecie i dzielnie walczyły, chociaż ustępowaliśmy rywalkom fizycznie. Dla nas była to kolejna lekcja w II lidze i nauka na przyszłość. Warto podkreśli, że Ewa Feja, nasza kolejna wychowanka zaliczyła udany debiut w seniorkach. To największe plusy tego spotkania - powiedział Radiu SUD Grzegorz Markiewicz, trener Polonii.

Drużyna Polonii ma na koncie dwa zwycięstwa i trzy porażki, a także jedno spotkanie zaległe do rozegrania i jasno określone cele na ten sezon - ogrywanie się młodych dziewcząt w rozgrywkach seniorskich. W czwartek w Hali Widowiskowo-Sportowej pojedynek z KPR Kobierzyce II. Łatwo nie będzie, bo lider rozgrywek. Początek starcia o 18:00. 

foto: fotografia-mpfoto.pl.pl

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl