12 sierpnia 2020, 20:41

Teraz

25°

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: Liga Wielkopolska: Pyrki Poznań - Polonia Kępno 19:44

Na początek rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Juniorek Młodszych piłkarki ręczne Polonii Kępno rozgromiły w Poznaniu KS „Pyrki” 44:19!

Był to mecz II kolejki rozgrywek wielkopolskiej ligi juniorek młodszych, ale dla kępnianek inauguracja sezonu. Wcześniejsze spotkanie MKS-em Gniezno zostało przełożone, bowiem kadrę przeciwniczek przetrzebiły choroby. Trener Grzegorz Markiewicz swoje młode zawodniczki desygnował do gry także w sobotnim spotkaniu, w ramach rozgrywek II ligi seniorek. Dlatego z dużymi obawami podchodził do niedzielnej potyczki.

- Początek meczu w Poznaniu był bardzo nerwowy i wyrównany. Do przerwy prowadziliśmy różnicą tylko czterech bramek. W drugiej połowie zmieniliśmy ustawienie zespołu w obronie. Dziewczyny zmobilizowały się i dobrze zaczęła funkcjonować nasza „bramka”. Często wyprowadzaliśmy kontrataki. Zabiegaliśmy swojego przeciwnika i dlatego skończyło się tak wysoką wygraną - przyznał w rozmowie z Radiem SUD trener Polonii.

Juniorki Polonii zaległości z Gnieznem odrabiać będą 10 grudnia. Wcześniej wezmą udział w Mikołajkowym Turnieju, który w weekend rozgrywany będzie w Kępnie.

Bramki dla Polonii w Poznaniu zdobyły: Julia Kukuła (12), Wiktoria Feja (6), Martyna Orzechowska (6), Agata Staniszewska (4), Julia Wójcik (4), Weronika Przewdzięk (3), Maja Bentkowska (3), Oliwia Sobczak (3), Alicja Kaleta (2), Natalia Czarczyńska (1).

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl