27 października 2020, 18:16

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: MKS II PR Gniezno – SPR Kępno 30:11

Piłkarki ręczne SPR Kępno przegrały w Gnieźnie z MKS II PR 11:30 na inaugurację nowego sezonu w II lidze. O wyniku w kategorii klęski można byłoby mówić, gdyby przeciwko kępniankom klub z Gniezna wystawił faktycznie rezerwy a nie zespół grający w I lidze.

Miejscowe chcieły w ten sposób podtrzymać rytm meczowy swojej pierwszej drużyny i miały do tego pełne prawo. - Próbowaliśmy podjąć walkę, ale niestety fizycznie ustępowaliśmy zespołowi z Gniezna. Rywalki grały bardzo mocno, twardo, wręcz demolowały nas w obronie. Myślę jednak, że wyciągniemy z tego spotkania wnioski - mówił po spotkaniu trener SPR Grzegorz Markiewicz. Po dwie bramki dla SPR rzuciły: Angelika Walczak, Ewa Nowicka, Martyna Orzechowska i Paulina Skowrońska, która w 34 minucie zobaczyła czerwoną kartkę. Po jednym trafieniu dołożyły Vanessa Gajewska, Weronika Przewdzięk i Julia Kukuła.

W następnej kolejce przed własną publicznością kępnianki zagrają z KPR Kobierzyce II, który w sobotę pokonał Victorię Świebodzice różnicą jednej bramki (24:23). W innych spotkaniach KS Otmęt Krapkowice wygrał z Wolsztyniakiem Wolsztyn 33:13, Sparta-Iwanicki Gubin przegrała 20:38 z rezerwami Zagłębia Lubin a Bukowsko-Dopiewski KPR wygrał 43:22 z APR Świdnica.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl