26 kwietnia 2024, 01:16

PIŁKA RĘCZNA: Nasze dziewczęta najlepsze w Wielkopolsce!

Reprezentantki ZSP nr 1 Kępno zostały Mistrzyniami Wielkopolski! Nasze piłkarki ręczne udanie przebrnęły wszystkie etapy eliminacji wojewódzkich.

Finał Województwa Wielkopolskiego w piłce ręcznej dziewcząt, w ramach „Licealiady” rozegrano w Wolsztynie. Zagrały w nim cztery drużyny, które wcześniej przeszły eliminacje powiatowe, rejonowe oraz zajęły pierwsze miejsca w półfinałach wojewódzkich.

Reprezentacja ZSP nr 1 Kępno, po wygranej w półfinale z Koninem zagrała o złote medale z LO nr 2 Gniezno. Nasze dziewczęta nie pozostawiły żadnych złudzeń. Wygrały najważniejszy mecz w szkolnej rywalizacji 28:15.

- Dla naszej szkoły, to drugi złoty medal Wielkopolski. Było kilka lat przestoju, bo szkolenie we wcześniejszych rocznikach było trochę zaniedbane. W tym roku udało się, dlatego bardzo się cieszymy. Zawodniczki, które trenują w Polonii Kępno trafiły do naszej szkoły i korzystamy z tego - powiedział Radiu SUD trener Maciej Nowicki.

Julia Wójcik z Kępna otrzymała tytuł MVP turnieju finałowego. Reprezentacja ZSP nr 1 zagra teraz w kolejnych etapach Mistrzostw Polski.

Skład reprezentacji ZSP nr 1: Martyna Michalak, Wiktoria Woch, Maja Bentkowska, Julia Kukuła, Julia Jokiel, Agata Staniszewska, Oliwia Duchnik, Wiktoria Wołk, Alicja Kaleta, Natalia Czarczyńska, Wiktoria Feja, Wójcik Julia, Orzechowska Martyna.