19 kwietnia 2024, 17:58

PIŁKA RĘCZNA: Victoria Świebodzice - SPR Kępno 29:30

W 7. kolejce spotkań II ligi piłkarki ręczne SPR Kępno pokonały Victorię Świebodzice 30:29 (14:13). Dzięki temu nasz zespół awansował na III miejsce w tabeli.

Był to niezwykle emocjonujący pojedynek, w którym wynik ważył się do ostatniej sekundy. Kępnianki mogły zamknąć mecz już do przerwy, gdyby tylko skutecznie wykańczały swoje akcje. W końcówce pierwszej odsłony grały znakomicie szybkim atakiem, ale brakowało celnych rzutów. Na dodatek przespały początkowe fragmenty drugiej połowy i zrobiło się nerwowo.

Ostatecznie to jednak zespół trenera Grzegorz Markiewicza wyjechał ze Świebodzic, ze zdobyczą punktową. - Dziewczyny pokazały charakter na boisku i zostawiły kawał serca. Fajnie, że w decydującym fragmencie obrona zazębiła nam się i zdołaliśmy wycisnąć z tego meczu maksimum. Zdołaliśmy rzucić w decydującym fragmencie bramkę i ostatnie 20 sekund to była wielka determinacja, żeby utrzymać wynik - mówił szkoleniowiec SPR.

Dla SPR Kępno punktowały: Angelika Walczak (8), Ewa Nowicka (6), Agata Staniszewska (4), Vanessa Gajewska (3), Weronika Kukotko (3), Weronika Przewdzięk (3), Natalia Czarczyńska (1), Paulina Skowrońska (1), Julia Kukuła (1). Dla Victorii 12 bramek rzuciła Paulina Wojda.

Kępnianki po 7 rozegranych spotkaniach mają na koncie 5 zwycięstw i 2 porażki z dwoma zespołami, które zajmują dwie czołowe lokaty: KS Otmęt Krapkowice i MKS PR II Gniezno. W kolejnej serii spotkań nasz zespół zagra z APR Świdnica.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl