24 listopada 2020, 11:00

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: Wolsztyniak Wolsztyn - SPR Kępno 15:37 (10:18)

Efektowne zwycięstwo zanotowały piłkarki ręczne SPR Kępno, w spotkaniu 5. Kolejki rozgrywek II ligi. Nasze dziewczęta ograły Wolsztyniaka Wolsztyn 37:15.

Szczypiornistki trenera Grzegorza Markiewicza, wyjazdowe spotkanie z Wolsztyniakiem rozpoczęły od mocnego wejścia 4:0. Później już do końcowej syreny, kontrolowały przebieg meczu i sukcesywnie powiększały przewagę. - W poprzednim sezonie mieliśmy sporo problemów na tym parkiecie, dlatego dziewczyny były bardzo zmobilizowane. Mieliśmy swój plan na to spotkanie i udało nam się dosyć łatwo ograć przeciwnika - powiedział Radiu SUD trener Markiewicz.

Kępnianki grały skutecznie w ataku, ale o zwycięstwie w głównej mierze zdecydowała dobra gra w obronie. - Dobrze wyglądało to zwłaszcza w drugiej połowie. Dziewczyny złapały wiatr w żagle, przeciwnik popełniał dużo błędów, z których korzystaliśmy, grając szybkim kontratakiem - dodał trener.

Bramki dla SPR Kępno w spotkaniu w Wolsztynie zdobyły: Weronika Kukotko (7), Weronika Przewdzięk (6), Ewa Nowicka (6), Angelika Walczak (4), Vanessa Gajewska (4), Agata Staniszewska (4), Paulina Skowrońska (3), Maja Bendkowska (2),  Julia Kukuła (1).

28 listopada nasze dziewczęta zagrają w Kępnie z Zagłębiem II Lubin. 

foto: SPR Kępno

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl