25 kwietnia 2024, 10:50

PŁYWANIE: Uczniowie ZSS znów najlepsi

W Rawiczu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu „Sprawni Razem”. Udział w nich wzięło 12 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi.Uczniowie rywalizowali na dystansach 50m i 100m w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 lat i powyżej. Pływacy z Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi zdobyli aż 20 medali, co jest rekordem jeżeli chodzi o ilość, w tym 10 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został WOJCIECH KOLEBSKI, a zawodniczką WIKTORIA GĄSZCZAK. Szkoła ze Słupi została także najlepszą drużyną Mistrzostw Województwa, zdobywając zasłużony puchar. Jest to trzeci raz z rzędu kiedy uczniowie ZSS wrócili z pucharem. Gratulujemy.

Oto medaliści:

Wojciech Kolebski - złoty medal na 50 m, 100m stylem dowolnym
Wiktoria Gąszczak – złoty medal na 50m, 100m w stylu klasycznym
Artur Gruszka – złoty medal na 50m, 100m w stylu dowolnym
Kacper Klain – złoty medal na 100m w stylu klasycznym i srebrny na 100m w stylu klasycznym
Dominik Nowakowski – złoty medal na 50m w stylu klasycznym i srebrny na 100m w stylu klasycznym
Kacper Mączka – srebrne medale na 50m w stylu dowolnym i na 100m w stylu dowolnym
Jakub Augustyniak – srebrne medale na 50m i 100m w stylu grzbietowym
Karolina Marczak – brązowy medal na 100 m w stylu grzbietowym
Jakub Ziółkowski – brązowe medale na 50m i 100m stylem klasycznym

Ponadto sztafeta 4 razy 50m chłopców i dziewczynek sięgnęła po złoto. Już 28 – 29 kwietnia 4 uczniów naszej szkoły : Wojciech Kolebski, Wiktoria Gąszczak, Kacper Klain i Artur Gruszka będzie reprezentowało Województwo Wielkopolskie na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Łomiankach.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl