28 marca 2024, 16:40

15°

BIEGI: Policjant z Kępna ukończył „Maraton Komandosa”

W sobotę (30.11) w Lublińcu odbył się XVI Maraton Komandosa. Organizatorem biegu był Wojskowy Klub Biegacza „Meta” z Jednostki Wojskowej Komandosów. W tym najtrudniejszym maratonie w Polsce brali udział również policjanci. Jednostkę z Kępna reprezentował st. post. Rafał Stramowski.

Lubliniecki bieg uznawany jest za jeden z najtrudniejszych na tym dystansie (42,2 km). Trasa maratonu wyjątkowo trudna, terenowa, a uczestnicy muszą biec w pełnym umundurowaniu, butach typu wojskowego i dodatkowo z 10-kilogramowym plecakiem. W tym roku stanęło na starcie ponad 500 uczestników. Wśród nich było 40 policjantów z jednostek z całej Polski.

St. post Rafał Stramowski reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Kępnie ukończył ten morderczy bieg w czasie 5 godzin 30 minut, zdobywając 15 miejsce w swojej kategorii. W klasyfikacji OPEN był 187, a wygrał ją Artur Pelo z 7 BOW Słupsk, który potrzebował na pokonanie trasy 3 godzin i 7 minut.

W "Maratonie Komandosa" wystartował także (poza konkurencją) Tomasz Jerczyński w Łęki Opatowskiej. Ukończył bieg z czasem 5:30:00

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl