25 marca 2019, 00:12

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Polonia gotowa na inaugurację w IV lidze

Już w najbliższą sobotę Polonia uda się na mecz do Gostynia, gdzie zmierzy się z miejscową Kanią. Kępnianie w przerwie zimowej urośli w siłę. Wygrali osiem z dziewięciu spotkań sparingowych. Bez względu na to, czy rywal był z IV-ligowej półki, czy z okręgówki, to zawodnicy trenera Bogdana Kowalczyka, przejeżdżali po nim jak walec.

Jedyna porażka przydarzyła się w pierwszym spotkaniu ze Starowicami, ale nawet na tle tego rywala pokazali spory potencjał. Wówczas był to jednak początek przygotowań, a zawodnicy byli dalecy od swej formy. Szkoleniowiec nie ukrywa, że chciałby rozpocząć rundę mocnym wejściem, aby jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie. Mają w tym pomóc transfery, który udało się przeprowadzić. Mocnym punktem powinien być sprowadzony z Trębaczowa, Karol Latusek. Ofensywny pomocnik, z każdym kolejnym sparingiem pokazywał, że kwestią czasu pozostanie, kiedy wkomponuje się taktycznie w grę zespołu.

Dużo dobrego wniesie do rywalizacji wśród obrońców pozyskanie byłego kapitana drużyn Śląska Wrocław Dawida Matuszewskiego. W tym tygodniu dopięta ma być sprawa sprowadzenia na Stadion Miejski bramkarza Maksyma Jaworskiego-Piszkiewicza. 17-latek, grał ostatnio w Parasolu Wrocław, ale jego warunki i umiejętności (mierzy 190 cm wzrostu) mocno zachwiały pozycję nr 1 Grzegorza Kubiszyna.


Sparingi Polonii:
WKS Wieluń - Polonia Kępno 2:8 (2:1)
Pogoń Oleśnica - Polonia Kępno 1:4 (0:1)
Polonia Kępno - Zefka Kobyla Góra 6:1 (3:0)
Polonia Kępno - KS Opatówek 7:2 (5:1)
Polonia Kępno - Piast Czekanów 4:0 (1:0)
Polonia Kępno - Pogoń Syców 14:4 (5:1)
Polonia Kępno - Hetman Byczyna 7:0
Polonia Kępno - Start Namysłów 5:1 (1:1)
Polonia Kępno - LZS Starowice 2:6 (2:4)

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl