20 kwietnia 2024, 05:39

PIŁKA RĘCZNA: Polonia Kępno - Victoria Świebodzice 27:25

Zawodniczki Polonii Kępno pokonały Victorię Świebodzice 27:25 w spotkaniu 10 kolejki rozgrywek II ligi. Była to także inauguracja rundy rewanżowej.

W pierwszym spotkaniu tych zespołów górą były Świebodzice, które wygrały różnicą ośmiu bramek (33:25). To na chwile obecną ma znaczenie, bo w bezpośrednim starciu sąsiadujących ze sobą zespołów, lepszym bilansem legitymują się świebodziczanki. Sobotnie starcie było niezwykle zacięte i wyrównane. Kępnianki postawiły żelazną obronę i wyprowadzały dobrze kontry. Świetnie też spisywały się bramkarki.

W 42 minucie na tablicy świetlnej był remis 20:20, ale od tego momentu to biało-niebieskie przejęły zdecydowanie inicjatywę. Gdy na 11 minut przed końcową syreną podopieczne trenera Grzegorza Markiewicza wypracowały sobie czterobramkową przewagę, stało się jasne, że zainkasują za ten mecz komplet punktów.

- Spotkanie było na bardzo dobrym poziomie. Obydwa zespołu stworzyły wyśmienite widowisko. Dziewczyny czuły wsparcie trybun, na których zasiadło ponad 250 osób - powiedział Radiu SUD trener Polonii, która już w sobotę zagra kolejny mecz przed własną publicznością. Rywalem będzie lider rozgrywek KPR Gminy Kobierzyce II. Początek spotkania o 16:00.