Teraz

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Polonia Kępno - Zefka Kobyla Góra 2:1

Polonia, mimo iż przegrywała do przerwy, zdołała odwrócić losy spotkania i wygrała z Zefką Kobyla Góra 2:1. Był to pierwszy sparing biało-niebieskich w tym okresie przygotowawczym. Został on rozegrany na boisku w Świbie. Bramki w tym meczu dla kępnian zdobyli Filip Latusek i jeden z testowanych zawodników. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył Maksym Góra.

Dla obu zespołów był to pierwszy letni sparing. Trener Bogdan Kowalczyk nie mógł skorzystać z kilku zawodników, którzy w minionym sezonie stanowili pewne punkty drużyny. Szkoleniowiec wykorzystał tę sytuację do przetestowania kilku zawodników, którzy pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Pierwsza połowa była bardzo chaotyczna. Polonia starała się konstruować akcję atakiem pozycyjnym. Zefka szukała swoich szans głównie w stałych fragmentach i strzałach z dystansu. Eksperymentalny skład Polonii w pierwszej odsłonie popełnił sporo błędów, co pozwoliło na zdobycie rywalom bramki. Jej autorem był Maksym Góra.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Przewaga Polonii nie podlegała dyskusji. Zaraz po wznowieniu Filip Latusek znalazł się w doskonałej sytuacji i udało mu się przelobować bramkarza, lecz piłkę z linii wybił jeden z obrońców. Chwilę później udało się jednak wyrównać. Jakub Górecki przejął piłkę w środku pola i uruchomił Latuska, który w sytuacji sam na sam z drobnymi problemami minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki. Polonia nadal naciskała, lecz brakowało skuteczności. Zwycięską bramkę udało się zdobyć w 76 minucie, kiedy to jeden z testowanych zawodników wykończył zespołową akcję.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl