19 października 2019, 12:44

Teraz

18°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Prosna Chocz Kwileń - Sokół Bralin 2:5

Sokół Bralin poczynił poważny krok do utrzymania się w szeregach klasy A. W pierwszym spotkaniu barażowym pokonał na wyjeździe Prosnę Chocz Kwileń 5:2.

Prosna Chocz Kwileń, to zespół, który zajął 11 miejsce w gr. 1 klasy A. Sokół Bralin ukończył rozgrywki w gr. 2 na 10 pozycji. W minioną niedzielę drużyny te rozegrały pierwszy mecz barażowy, którego wynik końcowy nie pozostawia żadnych złudzeń przed rewanżem. Prosna, aby myśleć o utrzymaniu, musi wygrać w Bralinie 4:0. - Oczywiście liczymy się z tym, że wszystko jest możliwe, ale jeśli zagramy tak, jak w niedzielę, to nie powinniśmy się rywali obawiać - mówi Michał Górecki, grający trener Sokoła, który wymiernie przyczynił się do utrzymania, gdyż strzelił cztery gole! (jeden gol Szymon Ćwik)

- Wreszcie się przydałem jako zawodnik, no ale to oczywiście zasługa całego zespołu, który wypracował te gole. Mogliśmy wygrać więcej, ale przed wyjazdem ten wynik wzięlibyśmy w ciemno. Cieszymy się i trzeba ten wynik powtórzyć w środę - dodaje trener Górecki, którego nie będzie z drużyną podczas rewanżu. Jak wiadomo, jest także trenerem w Marcinkach Kępno i z młodymi piłkarzami wyjechał na obóz sportowy. - To jest już tak świadomy swego zespół, że nawet jak mnie zabraknie, to czterech bramek nie powinni stracić - przyznaje trener Górecki. Początek rewanżu w środę o 18:00 w Bralinie.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl