3 sierpnia 2021, 02:50

Teraz

14°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Prosna obroniła tytuł lidera Klasy Okręgowej

Prosna Wieruszów pokonała w środowy wieczór TS Janiszewice 2:0 (1:0). Mecz rozegrano na boisku przy ul. Sportowej w Wieruszowie.

Dzięki wygranej w środku tygodnia wieruszowianie obronili pozycję lidera Klasy Okręgowej. Po ostatnich dobrych występach pomiędzy WKS a Piast Błaszki wdarła się Tęcza Brodnia. Z 4-punktową stratą do lidera na 4. pozycji plasuje się WKS Wieluń.

Środowe spotkanie ułożyło się po myśli gospodarzy, choć były momenty w których goście byli bardzo bliscy odrobienia straty. Jak dało się zauważyć, sędzia częściej za przewinienia winił wieruszowian. Spotkanie w 41. minucie na 1:0 otworzył Michał Okoń. Druga bramka w wykonaniu Szymona Cierkosza padła w 87. minucie. Arbiter pod koniec doliczył jeszcze 5 minut do podstawowego czasu, które jednak wydłużały się w nieskończoność. TS Janiszewice nie potrafiło wykorzystać kilku sytuacji, jakie stworzyły się pod bramką gospodarza.

Wieruszowianie po 24 spotkaniach mają 48 punktów i pozycję lidera. Tęcza traci zaledwie punkt, a Piast, który zremisował w środę 1:1 z Masłowicami, ma do odrobienia 2 punkty.

Kolejne spotkanie WKS zagra na wyjeździe z Wartą Sieradz.

Skład: P. Kaleta, H. Owczarski, D. Wiśniewski, Ł. Mońka, M. Kaleta, J. Jaroch, Y. Panichev, D. Tomala (J. Przybył), M. Okoń, Sz. Cierkosz (W. Mularczyk).

Autor: wieruszow@radiosud.pl