29 marca 2024, 14:45

17°

ŚLIZGI WODNE: Spektakularne zwycięstwo Łukasza

Na zawodach Międzynarodowych modeli ślizgów klasy FSR oraz Grand Prix Polski - II Runda Mistrzostw Polski  - rozgrywanych w dniach  07-09.06.2019r. w miejscowości Jawor zawodnicy z Wieruszowa wystartowali w dwóch klasach FSR-V 3,5  oraz w klasie FSR-V 7,5 ccm.

Łukasz Dembecki jak i Andrzej Dembecki w sobotnich eliminacjach do finałowej dwunastki uplasowali się na wysokich miejscach. W niedzielny ranek akwen Jawornik skupił dużą publiczność oczekującą na finałowe biegi, które trwają 30 minut. O 9.10 rozpoczęły się finały w klasie 3,5 z udziałem Łukasza i Andrzeja. Po dość dramatycznym biegu, po zderzeniu się z jednym z zawodników, Łukasz uplasował się na piątym miejscu, natomiast Andrzej wywalczył wysokie trzecie miejsce.

Finał klasy 7,5, skupiając wielu utytułowanych zawodników z Polski, Niemiec, Czech i Słowacji zgromadził rekordową liczbę widzów. Ten finał wzbudził największe emocje. 3 minuty po starcie sędzia zmuszony był przerwać wyścig, została ogłoszona przerwa techniczna z powodu awarii elektroniki AMB. W oczekiwaniu na ponowny start emocje sięgnęły zenitu, rozległ się sygnał startowy, modele ruszyły. Łukasz po starcie uplasował się na piątym miejscu, z minuty na minutę swoją pozycję poprawiał, gdzie w końcu dwadzieścia trzy sekundy przed końcem biegu Łukasz zaatakował pierwszą pozycję. Szarża zawodnika, który stracił  tę pozycję była niesamowita, szli burta w burtę, gdzie na ostatniej prostej w końcu Łukasz odparł atak, wygrywając  o 0,82 setne sekundy. Takiego spektakularnego finału nikt się nie spodziewał.

- Zawody można uznać za bardzo udane, dopisała pogoda, akwen pozwala na bardzo szybkie pływanie, co udało się wykorzystać. Jednocześnie mamy nadzieję, że to nie są ostatnie wspólne tryumfy. Przed nami jeszcze dużo zawodów Międzynarodowych oraz Grand –Prix. Sport finansowany ze środków własnych – zaznaczają zawodnicy z Wieruszowa.

Autor: wieruszow@radiosud.pl