24 kwietnia 2024, 12:45

TENIS STOŁOWY: Sukcesy graczy z powiatu kępińskiego w Ostrzeszowie

W sali OSS Piast w Ostrzeszowie odbyły się  XXVIII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego w Tenisie Stołowym. Zawody rozpoczęto minutą ciszy dla uczczenia  niedawno zmarłego, wieloletniego zawodnika, legendy miejscowego klubu, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski Weteranów-  Jerzego Przygody. W tak prestiżowym  turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się pingpongiści z powiatu kępińskiego. W kategorii open dziewcząt i kobiet znakomite 3 miejsce wywalczyła Oliwia Marczak z LZS Olszowa. Jej koleżanki z klubu Amelia Kurp i Julia Parzonka zajęły odpowiednio 6 i 8 miejsce. Natomiast w kategorii młodzików (rocznik 2009 i młodsi) również z LZS Olszowa  Bartłomiej Szóstak był 4 a Bartosz Cecota 5. W kategorii juniorów (roczniki 2003-2008) na 7 pozycji sklasyfikowano Kacpra Woźniaka z Piotrówki. W kategorii zrzeszonych z licencją PZTS zakończył zmagania na 4 miejscu Dariusz Grabowski z Kępna (od niedawna zawodnik UKS PIAST Poprava Ostrzeszów). Najlepiej spisali się nasi reprezentanci w gronie amatorów powyżej 50 lat, którzy zdominowali tę kategorię. Tuż obok podium czyli 4 lokatę zdobył Piotr Korczak z Baranowa, 3 był Henryk Sibera także z Baranowa a zwyciężył po emocjonującym pojedynku z odwiecznym rywalem Jerzym Ciekańskim –Jan Kasendra z Kępna. Kępnianin wykazał się tym razem dużą odpornością psychiczną, przegrywał już 0:2 a rywal miał piłkę meczową. W tym momencie nastąpiła pełna mobilizacja,  Kasendra wygrał 3 seta, później wyraźnie 4 i zakończył mecz zdecydowanym zwycięstwem w 5 secie 11:5. Turniej cieszył się tradycyjnie dużym zainteresowaniem , gdyż wzięło w nim udział 63 zawodników i zawodniczek a prowadził go jak zwykle wzorowo-  zawodnik i prezes klubu UKS PIAST Poprava Ostrzeszów-Jarosław Krzywaźnia. Trójka  najlepszych w każdej kategorii otrzymała oryginalne statuetki a na zwycięzców czekał voucher do specjalistycznego sklepu AGA Sport w Gliwicach. Dla dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali szereg gadżetów sportowych.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl