Teraz

Sport

A A A

TAEKWON-DO: Dobry wynik na Polish Open Cup

W turnieju Polish Open Cup w Dzierżoniowie wzięło udział 843 zawodników z różnych krajów, Sportowy Klub Taekwon-do Niedźwiedź reprezentowało 17 zawodników.

Reprezentanci Sportowego Klubu Taekwon-do Niedźwiedź zdobyli 20 medali (8 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych). Mimo niezbyt licznej wystawionej reprezentacji, klub uplasował się na 3 miejscu w turnieju. - Bardzo jesteśmy zadowoleni, bo na turniej nie wystawiliśmy młodzików, tylko kadetów i juniorów, także pojechaliśmy w okrojonym składzie, a obsada z zagranicy była bardzo mocna - powiedział Andrzej Zmyślony z klubu „Niedźwiedź”.

Główną siłą klubu była wszechstronność naszych zawodników, zdobyli medale w walkach semi-contact, light-contact, technikach specjalnych i układach formalnych. - Przed nami Mistrzostwa Polski Teakwo-do i jesienne Mistrzostwa Europy. Przygotowania już ruszyły pełną parą - zapowiada Zmyślony. 1 maja trenerzy z klubu „Niedźwiedź” lecą do Seulu, na szkolenia i konsultacje. Klub podpisze umowę o współpracy z najlepszymi szkołami na świecie.