4 czerwca 2020, 17:03

Teraz

20°

Sport

A A A

TAEKWON-DO: Mistrzowie Polski z Klubu "Niedźwiedź"

26. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-do ZS PUT, które odbyły się w dniach 13-14 kwietnia w Częstochowie, były wielką imprezą sportową. W zawodach wystartowało ponad 650 zawodników z 31 klubów z Polski, Mołdawii, Litwy i Czech. W tym gronie nie mogło zabraknąć zawodników ze Sportowego Klubu Taekwon-do Niedźwiedź.

W czasie emocjonującego weekendu starania naszych podopiecznych w konkurencjach indywidualnych, takich jak walki semi-contact, walki light-contact, walki soft-stick, układy tradycyjne, techniki specjalne i szybkościowe, zaowocowały 26. medalami: 8 złotymi, 7 srebrnymi i 11 brązowymi.

Po tych sukcesach ekipa Niedźwiedzi nie zwalniała tempa. - Dwa tygodnie później wybraliśmy się na zawody do Strzegomia. Mimo, że wcześniej nie braliśmy udziału w tych zawodach, poszło nam znakomicie. Zdobyliśmy 38 medali: 11 złotych, 18 srebrnych i 9 brązowych w konkurencjach, takich jak: techniki specjalne i układy formalne dla wszystkich grup wiekowych, walki soft-stick dla najmłodszych, walki semi-contact dla średnich, walki light-contact oraz testy siły dla najstarszych zawodników - powiedział trener Andrzej Zmyślony.

Swoją cegiełkę do tych sukcesów dołożyli także sekundanci: Anna Zmyślona, Aleksandra Polak, Błażej Okoń i Maciej Buczkowski, którzy, między swoimi startami, wspierali zawodników na matach.Nad prawidłowym przebiegiem każdej konkurencji czuwali również sędziowie z Kępna: Justyna Solak, Mateusz Solak i Paweł Kasperczak. - Teraz chwila na dopracowanie detali przed kolejnymi turniejami. Już 26 maja liczna ekipa weźmie udział w Taekwon-do ITF Grand Prix w Wieluniu - zawodach, których będziemy organizatorami i zapowiada trener Zmyślony.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl