13 lipca 2020, 05:46

Teraz

11°

Sport

A A A

TAEKWON-DO: Świąteczny turniej „Niedźwiedzia”

Ponad 200 uczestników wzięło udział w Świątecznym Turnieju „Niedźwiedzia” w taekwon-do. Rywalizowano także w klatce Octagonu, w formule MMA i Kickboxing. Partnerem medialnym wydarzenia było Radio SUD.

Turniej w Hali Widowiskowo-Sportowej zorganizował SKT „Niedźwiedź”. - To bardzo duży turniej, w którym startują mieszkańcy Kępna, w różnych formułach. Ogólnie wystartowało około 200 zawodników z naszego klubu, którzy mogą ze sobą rywalizować - powiedział Radiu SUD Andrzej Zmyślony.

Gościem specjalnym wydarzenia był Przemysław Saleta, który zachęcał do uprawiania tego sportu od najmłodszych lat. - Sporty walki są specyficzne, bo kształtują nie tylko ciało, ale i charakter. Jeżeli jest dobry nauczyciel, to może to u dzieci odegrać ogromną rolę w życiu. Dlatego cieszę się, że mogę wziąć udział dzisiaj w tych zawodach. Takie małe gale bardzo często obfitują w duże emocje. Na trybunach są przecież rodziny tych zawodników, przyjaciele, dlatego w walkach może zabraknąć techniki, ale nigdy serca - przyznał w rozmowie z Radiem SUD były mistrz świata w kickboxing. 

foto: Denis Gatner i Radio SUD

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl