20 kwietnia 2024, 16:02

TENIS STOŁOWY: Bogusław Górecki drugi w Gorzowskie 3 PL

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Gorzowie Śląskim rozegrano 3-ostatni turniej tenisa stołowego z cyklu Gorzowskie 3 PL. Znakomicie  spisał się reprezentant naszego powiatu Bogusław Górecki ze Słupi pod Kępnem, który w bardzo silnej konkurencji w kategorii amatorów powyżej 50 lat w końcowej klasyfikacji po 3 turniejach wywalczył 2 miejsce.  Forma Góreckiego rosła z turnieju na turniej. W pierwszym turnieju zajął 6 miejsce, w drugim 4 a w ostatnim 2. Należy podkreślić, że w tym ostatnim w drodze do finału pokonał wielu utytułowanych zawodników w tym zdecydowanie 3:0 aktualnego brązowego medalistę Mistrzostw Polski Amatorów w kategorii 51-60 lat Jerzego Ciekańskiego z Woli Wiązowej. Poprzednie  turnieje odbyły się 3 i 24 lipca pod patronatem Burmistrza Gorzowa Śląskiego Rafała Kotarskiego a organizatorem cyklu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gorzowie Śląskim. Łącznie w imprezie wzięło udział 98 uczestników ( w tym 3 z zagranicy- 2 ze Szwecji i 1 z Niemiec). Byli to amatorzy oraz zawodnicy i zawodniczki IV lub V ligi, a w kategorii open nawet III ligi. Czterej najlepsi w każdej kategorii otrzymali puchary tenisistów stołowych z miejsc V-VIII nagrodzono medalami. Zdaniem pomysłodawcy, sędziego głównego a zarazem kierownika Edmunda  Olszowego zawody stały na bardzo wysokim poziomie i  przebiegały w miłej, sportowej atmosferze.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl