20 kwietnia 2024, 08:05

TENIS STOŁOWY: Dominacja naszych w Bogacicy

W Sali Szkoły Podstawowej w Bogacicy odbył się 1 turniej jubileuszowego X Grand Prix Ziemi Kluczborskiej w tenisie stołowym. Doskonale spisali się mieszkańcy powiatu kępińskiego, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca. 3 lokatę wywalczył zawodnik UKS Byczyna Paweł Skotnik (19 lat) z Siemianic a 2 był jego kolega klubowy Paweł Gottfried (23 lata) z Łęki Opatowskiej. Zwyciężył natomiast 59-letni mieszkaniec Kępna aktualny Mistrz Polski Amatorów Jan Kasendra. Należy dodać, że zrobił to w imponującym stylu pokonując najpierw bez straty seta wszystkich przeciwników w grupie, później w ćwierćfinale wygrał 3:1 ze swoim odwiecznym rywalem Jerzym Ciekańskim, w półfinale z Pawłem Skotnikiem 3:0 a w finale z Pawłem Gottfriedem 3:1. Wysoki poziom potwierdził zdecydowanie najstarszy uczestnik Grand Prix 74-letni Władysław Kącki ze Słupi pod Kępnem, który uplasował się na 10 pozycji. Należy dodać, że turniej rozgrywany bez podziału na kategorie stał na bardzo wysokim poziomie a wzięło w nim udział 28 byłych lub aktualnych zawodników III, IV, V ligi oraz amatorów z województw: opolskiego, łódzkiego, śląskiego i wielkopolskiego. Zawody zorganizowane przez UM w Kluczborku, OSiR w Kluczborku oraz Radę Rodziców przy PSP w Bogacicy prowadził bardzo sprawnie i profesjonalnie miejscowy nauczyciel wychowania fizycznego Janusz Poprawa.