17 czerwca 2019, 03:30

Teraz

12°

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Dwa zwycięstwa na koniec rundy

Tenisiści stołowi UKS „Piast” Ostrzeszów w znakomitych nastrojach kończą jesienna rundę w rozgrywkach wielkopolskiej trzeciej ligi. W jedenastu meczach odnieśli dziesięć przekonujących zwycięstw i umocnili się na pozycji wicelidera. W ostatniej kolejce tej rundy ostrzeszowianie zmierzyli się na własnej hali z Promieniem Krzywiń, a następnie Startem Gostyń. Wyniki 9:1 i 8:2 mówią same za siebie.
-Zwycięstwa dosyć pewne, pomimo tego, że wystąpiliśmy bez Marcina Drozdowskiego - zwraca uwagę prezes UKS „Piast” Ostrzeszów Jarosław Krzywaźnia – Swoją szansę miał nasz obiecujący młodzik Michał Mądry. Pokazał się naprawdę z fajnej strony. Co prawda jeden pojedynek przegrał, ale tez wygrał jeden singiel i debla, więc myślę, że występ jak najbardziej udany.
Swój debiut w trzecioligowych rozgrywkach zaliczył także Bartosz Lewek. I trzeba przyznać, że był to debiut wymarzony, ponieważ w pojedynku ze Startem Gostyń zdobył komplet punktów. Po niedzielnych meczach, drużyna UKS „Piast” Ostrzeszów ma w dorobku dwadzieścia punktów, czyli dwa punkty mniej niż niż prowadzący w tabeli UKS Daniszyn. O kolejności tej zdecydowało bezpośrednie starcie obu tych zespołów, w którym ostrzeszowianie odnieśli jedyną w tym sezonie porażkę.
-Cały czas skupiamy się na tym, aby być w pierwszej dwójce, bo to nas premiuje awansem do baraży – podkreśla J. Krzywaźnia – Taki jest cel i jesteśmy na dobrej drodze, żeby ten cel osiągnąć.
Teraz przed tenisistami świąteczna przerwa. Kolejny mecz rozegrają 12 stycznia w Koninie z tamtejszym Smeczem. W ten sposób zainaugurowana zostanie runda rewanżowa, w której do rozegrania będzie kolejnych jedenaście spotkań.
-Będzie to na pewno trudniejsza runda, ze względu na to, że tylko cztery mecze zagramy u siebie, natomiast w siedmiu przypadkach będą to mecze wyjazdowe – zapowiada prezes UKS „Piast”.
Na 9 lutego zaplanowano mecze wyjazdowe z Promieniem Krzywiń i Startem Gostyń. Dopiero dwa tygodnie później, 23 lutego, ostrzeszowianie zagrają przed własną publicznością. Tego dnia gościć będą Błękitnych Niechłód i KTS Wijewo. Runda rewanżowa zakończy się natomiast 6 kwietnia, wyjazdowymi pojedynkami z UKS Daniszyn i Doliwą Rozdrażew. Później pozostaną już tylko baraże, których stawką będzie awans do drugiej ligi.
Fot. Z. Szczepaniak

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Table tennis : B. Lewek mógł grać mimo kilku rozegranych meczy w IV lidze w tym sezonie

    19:59, 19 grudnia 2018, | odpowiedz