-8°

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Finał IX Grand Prix Ziemi Kluczborskiej

W sali Szkoły Podstawowej w Bogacicy odbyła się 4 finałowa runda IX Grand Prix Ziemi Kluczborskiej w tenisie stołowym. Doskonałą formę pod koniec roku zaprezentował Jan Kasendra, który po zwycięstwach w Ostrzeszowie i Sycowie wygrał kolejny turniej. Należy dodać, że zrobił to w imponującym stylu pokonując wyraźnie wszystkich przeciwników a stracił tylko jednego seta. W półfinale i finale wygrał z zawodnikami 4 ligi, najpierw z Danielem Kopaniszenem a w decydującym pojedynku ze zwycięzcą Grand Prix Alojzym Nazarkiewiczem. Kępnianin miał szansę na końcowe zwycięstwo, gdyż wystarczyło zagrać w II rundzie (absencja z powodu udziału w Turnieju Konfucjusza we Wrocławiu) i zająć co najmniej 2 miejsce lub wygrać 3 turniej zamiast 2 miejsca. Ostatecznie zdobył 111 punktów czyli 3 punkty mniej niż wyprzedzający go: Jerzy Ciekański i Alojzy Nazarkiewicz. Wysoki poziom potwierdził zdecydowanie najstarszy uczestnik Grand Prix 73-letni Władysław Kącki ze Słupi pod Kępnem, który uplasował się na 7 pozycji. W całym cyklu rozgrywanym bez podziału na kategorie wzięło udział 24 zawodników z województw: opolskiego, łódzkiego, śląskiego i wielkopolskiego. Zawody zorganizowane przez UM w Kluczborku, OSiR w Kluczborku oraz Radę Rodziców przy PSP w Bogacicy prowadził bardzo sprawnie i profesjonalnie miejscowy nauczyciel wychowania fizycznego Janusz Poprawa.