29 marca 2024, 09:15

13°

TENIS STOŁOWY: Jan Kasendra na podium we Wrocławiu

W hali Centrum Sportu i Rekreacji Sportwerk we Wrocławiu odbył się  3 turniej 4 Edycji Grand Prix Top 10 w Tenisie Stołowym. Kolejny sukces odniósł Jan Kasendra z Kępna, który w silnej stawce  40 zawodników bez podziału na wiek i płeć zajął 3 miejsce. Najpierw przeszedł jak burza przez eliminacje grupowe wygrywając wszystkie mecze bez straty seta w tym z brązowym medalistą Międzynarodowych Mistrzostw Polski Weteranów w grze podwójnej Janem Hreczuchem 2:0 (11:4,11:4).W ćwierćfinale stoczył emocjonujący pojedynek z 2 zawodnikiem I Grand Prix Top 10 Piotrem Laskowskim z Wrocławia, którego pokonał  3:2 chociaż przegrywał już 1:2 a w decydującym secie 2:5 i 4:6.  W półfinale natrafił na późniejszego zwycięzcę, będącego  na fali czołowego tenisistę KS AJDE Oleśnica Bartosza Pytko i przegrał  1:3. Decydujące znaczenie miał set czwarty w którym Kępnianin przegrywał 8:10, doprowadził do wyrównania po 10, później miał kilka piłek setowych, ale chyba zabrakło mu  zimnej krwi czy odrobiny szczęścia a może za wcześnie myślał już o 5 secie i ostatecznie uległ 15:17. W meczu o 3 miejsce Kasendra pokonał zdecydowanie doświadczonego Leona Dawida 3:0 (11:2, 11:4, 11:6).Zawody stały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie o czym może świadczyć fakt, że finalista poprzedniego Grand Prix,aktualny lider Ligi Open Robert Stężała zajął dopiero 9 miejsce, natomiast 3 zawodnik poprzedniej edycji Tomasz Wolski uplasował się na odległej 13 pozycji.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl