23 kwietnia 2024, 11:10

TENIS STOŁOWY: Jan Kasendra z Grand Prix Ziemi Kluczborskiej

W sali Szkoły Podstawowej w Bogacicy odbył się 4 ostatni turniej jubileuszowego X Grand Prix Ziemi Kluczborskiej w tenisie stołowym. Zdecydowane zwycięstwo w turnieju oraz w całym cyklu Grand Prix odniósł Jan Kasendra z Kępna. Najpierw wygrał wszystkie mecze w grupie, w której pokonał m.in. zwycięzcę ubiegłorocznej edycji , zawodnika IV ligi Alojzego Nazarkiewicza 3:1. Później w półfinale zdobywcę III miejsca Andrzeja Hanasa z Gorzowa Śląskiego również 3:1 a w finale ponownie Alojzego Nazarkiewicza w tym samym stosunku. Należy dodać, że Kępnianin wygrał 3 rundy z 4 a raz był drugi. Triumf w Bogacicy był jego 9 wygranym turniejem z rzędu począwszy od 10 listopada. Wysoką formę potwierdził najstarszy uczestnik Grand Prix Władysław Kącki ze Słupi pod Kępnem, który uplasował się w ogólnej klasyfikacji na 8 pozycji. Turnieje rozgrywane były bez podziału na kategorie i stały na bardzo wysokim poziomie a wzięło w nich udział 36 byłych lub aktualnych zawodników III, IV, V ligi oraz amatorów z województw: opolskiego, łódzkiego, śląskiego i wielkopolskiego. Zawody zorganizowane przez UM w Kluczborku, OSiR w Kluczborku oraz Radę Rodziców przy PSP w Bogacicy prowadził bardzo sprawnie i profesjonalnie miejscowy nauczyciel wychowania fizycznego Janusz Poprawa.