Teraz

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Jan Kasendra zwycięzcą Grand Prix we Wrocławiu

W Centrum Tenisa Stołowego Wandżi Sport we Wrocławiu odbył się 9 turniej z cyklu Grand Prix Top 10 o Złotą Rakietkę. Kolejny sukces na swoim koncie zanotował Jan Kasendra, który zwyciężył w silnej konkurencji ( w tym zawodników ligowych z Dolnego Śląska). Najpierw wygrał wszystkie mecze w grupie, m.in. z ubiegłorocznym zdobywcą Złotej Rakietki i aktualnym liderem – Andrzejem Kamińskim(WZSN Start Wrocław) 2:1(7:11, 11:4, 11:3), następnie pokonał 26 lat młodszego Bartosza Pytko (KS AJDE Oleśnica) 3:2, później w półfinale Mariana Hołdę (KS AJDE Oleśnica) 3:0 oraz w finale zwycięzcę poprzedniej rundy- Mariusza Jankowskiego również z klubu KS AJDE Oleśnica) 3:1. Mecz ten miał niecodzienny przebieg , gdyż w 1 secie prowadził Kasendra już 8:4 i nagle się zaciął, stracił 7 punktów z rzędu i przegrał 8:11.W drugim tak się zmobilizował (wystąpiła tzw. sportowa złość), że wygrał 11:0. Natomiast w 3 przegrywał 7:9 i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść w stosunku 11:9. Czwarty a zarazem ostatni set także wygrał Kasendra tym razem 11:8. Sukces 58-letniego Kępnianina jest tym większy, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że zawody rozgrywano w formule open, bez podziału na wiek, płeć a wzięło w nich udział 40 zawodników i zawodniczek.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl