Teraz

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Julia Skwarek Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

11-14 kwietnia 2019 roku w Brzegu Dolnym rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Tenisie Stołowym. W stawce 64 najlepszych zawodniczek naszego kraju, wystartowała Julia Skwarek, zawodniczka Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Prosna” w Wieruszowie, która wcześniej wygrywając Turnieje Wojewódzkie i Ogólnopolskie uzyskała awans do Mistrzostw Polski.

W kategorii Młodziczek nasza zawodniczka, Julia Skwarek, wystartowała w grze podwójnej wraz z Zuzanną Dąbrzał z IKTS Noteć Inowrocław. Z pośród najlepszych w Polsce 32 par deblowych, nasz debel po wygraniu wszystkich meczy dotarł do Półfinału Mistrzostw Polski. W meczu półfinałowym,  po zaciętej walce, Julka i Zuzia uległy jednak 3:1 zawodnikom z KU AZS UE Wrocław i zajęły 3 miejsce, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Młodziczek w Tenisie Stołowym.

Natomiast w grze pojedynczej, Julia po 2 zwycięskich meczach i jednej porażce, wywalczyła również bardzo dobre 9 miejsce w Polsce.

Również bardzo dobry występ w tych Mistrzostwach zanotowała nasza drużyna dziewcząt w składzie, Julia Skwarek i Natalia Rabiega. Dziewczęta pokonując zespoły Energetyka Toruń i Bogorii Grodzisk Mazowiecki a ulegając tylko zespołowi SYGNAL Lublin wywalczyły bardzo dobre 5 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodziczek w Tenisie Stołowym.

Udział w turnieju współfinansowany był ze środków Gminy Wieruszów.