29 marca 2024, 01:23

TENIS STOŁOWY: Kępnianin podbił Praszkę

W Hali Sportowej Kotwica  w Praszce odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości. W 8 godzinnym turnieju, odbywającym się na 12 stołach  wzięło udział 99  zawodników z województw: opolskiego, śląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, którzy rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych, kategorii kobiet oraz open. W tej  cieszącej  się od wielu lat dużym zainteresowaniem imprezie duży sukces odniósł kępiński pasjonat tej pięknej dyscypliny Jan Kasendra, który wygrał kategorię powyżej 60 lat. Należy dodać, że uczynił to w imponującym stylu wygrywając wszystkie mecze bez straty seta a w finale pokonał wyraźnie Edmunda Olszowego 3:0 (11:4, 11:2, 11:8). Trudniejsze zadanie czekało go w kategorii open w której wystartowało aż 40 zawodników począwszy od ekstraklasy do IV ligi. Jak wysoki był poziom może świadczyć fakt, że mimo zwycięstw nad zawodnikami klubów 3-ligowych Adamem Kopytkiem (4 zawodnikiem kategorii do lat 40) z Sieradza oraz Andrzejem Hanasem z Gorzowa Śląskiego Kasendra ukończył turniej na 9 miejscu. W zdobyciu wyższego miejsca przeszkodził mu zwycięzca najmłodszej kategorii Krzysztof Juszczyk z Mykanowa, który w pojedynku o 3. miejsce w kategorii open  pokonał zawodniczkę ekstraklasy Klaudię Franaszczuk (Skarbek Tarnowskie Góry). Podobnie było w przypadku Przemysława Podpory z Piotrówki, który co prawda wygrał z dwoma drugoligowcami, ale pozwoliło mu to na zajęcie tylko i aż 8 miejsca. W meczu o główne trofeum spotkali się Krzesimir Kleszcz z Olesna (do niedawna zawodnik II-ligowego Blyssa Kujakowice, obecnie Ochman Raszków - II liga) oraz Adam Milde (M-GOK Gorzów Śląski - III liga). Zwycięzcą w stosunku 3:0 (11:5, 11:4, 11:5) został ten pierwszy. Najstarszym zawodnikiem turnieju był Edmund Olszowy z Praszki (71 lat), zaś najmłodszym Mateusz Poloczek z Olesna (14 lat). Obowiązki sędziego głównego pełnił Jakub Cyndera z Olesna. Puchary (ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Oleśnie) i nagrody rzeczowe dla czterech pierwszych zawodników i zawodniczek w poszczególnych kategoriach wręczali: Jakub Cyndera, Edmund Olszowy i Jarosław Knaga.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl