25 kwietnia 2024, 07:28

TENIS STOŁOWY: Kępnianin wicemistrzem Polski amatorów

W Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Poczesnej koło Częstochowy odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Amatorów w Tenisie Stołowym. Duży sukces  osiągnął Jan Kasendra z Kępna,  który w silnej konkurencji najlepszych amatorów (w tym również byłych zawodników) z całej Polski w kategorii powyżej 61 lat zajął 2 miejsce. Chociaż w początkowej  fazie zawodów trafił do przysłowiowej „grupy śmierci” m. in. z obrońcą tytułu  Sławomirem Pychyńskim  z Wielunia, mistrzem Polski amatorów z 2020 roku,   byłym zawodnikiem II ligi Janem Izydorczykiem z Opola wyszedł z tej rywalizacji obronną ręką i uzyskał awans do półfinału. Tam czekał na niego sensacyjny pogromca (z rozgrywek grupowych) jak się później okazało nowego mistrza Polski Waldemara Józali z Wielunia- Antoni Biedziuk ze Szczecinka. Tym razem Kasendra wykazał się wyjątkową koncentracją i pokonał wyraźnie rywala 3:0 przy czym ostatniego seta wygrał aż 11:2. Niestety w finale górę wzięło 3-ligowe doświadczenie wspomnianego już wcześniej byłego mistrza Polski weteranów Waldemara Józali, który po zaciętym i wyrównanym pojedynku pokonał 3:1tenisistę stołowego z Kępna. W ten sposób Kasendra powtórzył sukces z ubiegłego roku, gdzie również zajął 2 miejsce a jest to już 3 tytuł wicemistrzowski w historii jego startów w Mistrzostwach Polski Amatorów odbywających się w Częstochowie a od kilku lat w Poczesnej koło Częstochowy. Patronat honorowy nad zawodami objęli wójt Krzysztof Ujma oraz Prezes Śląskiego Związku Tenisa Stołowego Robert Wielgosz. Impreza została zorganizowana przez Amatorską Ligę Tenisa Stołowego w Częstochowie, Gminę Poczesna i Magazyn Polski PingPong. Dla 3 najlepszych w każdej kategorii przewidziano puchary, medale i nagrody rzeczowe. W dwudniowej rywalizacji łącznie wzięło udział 116 zawodników i zawodniczek.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl