26 kwietnia 2024, 01:13

TENIS STOŁOWY: Nasi na podium Grand Prix Sycowa 2019

W Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie odbyły się dwa ostatnie (6 i 7) turnieje z cyklu VI Grand Prix Sycowa 2019 w Tenisie Stołowym. Kolejny raz wspaniale spisali się reprezentanci naszego regionu. Najpierw w 6 turnieju w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych 3 miejsce zajął Hubert Czworowski z Olszowy a tuż za nim uplasował się Damian Szymoszczyk również z Olszowy. Kategorię open powyżej 40 lat wygrał Jan Kasendra z Kępna, który w finale pokonał Piotra Nowickiego z WKS MOSiR Syców. Na 5 miejscu znalazł się Bogusław Górecki ze Słupi pod Kępnem. Jeszcze lepiej spisali się nasi w ostatnim 7 turnieju w którym Damian Szymoszczyk zwyciężył w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych a Jan Kasendra ponownie triumfował w swojej kategorii ( w finale okazał się lepszy od zawodnika IV ligi Andrzeja Urbaniaka). Godny podkreślenia jest fakt, że był to 8 turniej z rzędu wygrany przez Kasendrę. Ponieważ zarówno Kasendra jak i Urbaniak pokonali lidera Grand Prix Piotra Nowickiego nie wyszedł on z grupy i zajął dopiero 5 miejsce. Wyprzedził go Bogusław Górecki, który w meczu o 3 miejsce uległ Józefowi Kokottowi z Sycowa. W końcowej klasyfikacji kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na najwyższym stopniu podium stanął Hubert Czworowski z Olszowy. Na drugim miejscu sklasyfikowano jego krajana Damiana Szymoszczyka. Natomiast Jan Kasendra mimo, że wygrał 3 ostatnie turnieje czyli tyle samo co Piotr Nowicki z Sycowa musiał zadowolić się drugą lokatą. Gdyby nie nieobecność w I turnieju (zakończony I miejscem udział w Mistrzostwach Polski Amatorów w Toruniu) Kępnianin miał szansę na końcowe zwycięstwo. Na 6 miejscu zakończył zmagania Bogusław Górecki ze Słupi pod Kępnem a na 9 Piotr Korczak z Baranowa. Najlepsi otrzymali puchary, medale i cenne nagrody rzeczowe wręczane przez Burmistrza Miasta i Gminy Syców Dariusza Maniaka. Cykl turniejów Grand Prix Sycowa 2019 stał na wysokim poziomie i przebiegał w miłej oraz sportowej atmosferze. Zawody prowadzone były wzorcowo przez pracowników głównego organizatora czyli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie.