12°

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Nasi na V Grand Prix w Sycowie

W niedzielę 9 grudnia 2018 roku w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie odbyła się ostatnia 7 runda V Grand Prix Sycowa w Tenisie Stołowym. Kolejny raz wspaniale spisali się reprezentanci naszego regionu a szczególnie w kategorii OPEN niezrzeszeni. Zdecydowane zwycięstwo w tej kategorii odniósł Jan Kasendra, który brał udział w 6 z 7 rund z czego wygrał 4 turnieje, raz był 2 i raz 3. Emerytowany nauczyciel z Kępna przypieczętował swój sukces wygrywając wyraźnie wszystkie mecze w grupie, później w półfinale pokonał reprezentanta gospodarzy Karola Wróbla a w 3-osobowym finale Ernesta Białka i Władysława Kąckiego. Godnym podziwu wyczynem popisał się najstarszy uczestnik Grand Prix 73-letni Władysław Kącki ze Słupi pod Kępnem, który przed ostatnią rundą zajmował 4 miejscew ogólnej klasyfikacji. Najpierw po zaciętych, często 5-setowych meczach pokonał wszystkich dużo młodszych rywali w grupie, następnie Łukasza Kokotta z Sycowa i w końcu zwycięzcę poprzedniego turnieju Ernesta Białka. Dzięki temu nie tylko odrobił 10-punktową stratę do Karola Wróbla, ale przysłowiowym „rzutem na taśmę” wyprzedził o 4 punkty zajmującego 2 lokatę po 6 turniejach Bogusława Góreckiego ze Słupi pod Kępnem. Dla odmiany w kategorii zrzeszonych. zwyciężył 14- letni Piotr Klimek z LKTS Zenit Międzybórz (zwycięzca m. in. wojewódzkich eliminacji turnieju Mini Olympic Games oraz wielu turniejów klasyfikacyjnych w kategorii młodzików), który wyprzedził starszych i bardziej doświadczonych przeciwników. Najmłodszą kategorię łączoną szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych bez podziału na płeć wygrał Piotr Semeres z Byczyny. Dla 3 najlepszych w poszczególnych kategoriach przewidziano puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które wręczył Burmistrz MiG Syców Dariusz Maniak. Ostatni turniej prowadziły panie: Joanna Ligęza i Marta Szlak. Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za udział i fantastyczną rywalizację podczas wszystkich siedmiu rund tegorocznej piątej edycji imprezy.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl