14 czerwca 2026, 09:23

Teraz

14°

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Nasi w czołówce Grand Prix Sycowa

W ubiegłą sobotę w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie rozegrany został 3 turniej XIII Grand Prix Sycowa 2026.  Jak zwykle bardzo dobrze spisali się w kolejnej edycji Grand Prix reprezentanci naszego regionu.  Wojciech Gandecki uczeń II klasy Szkoły Podstawowej w Myjomicach trenujący od niedawna w LZS Olszowa dzielnie walczył z dużo starszymi od siebie zawodnikami i zajął znakomite 2 miejsce w kategorii szkół podstawowych. Jeszcze lepiej poradził sobie w grze podwójnej, gdzie z kolegą Antonim Zmyślonym wygrali swoją kategorię. Kolejne zwycięstwo na swoim koncie wśród kobiet zanotowała Joanna Kalarus z Wieruszowa. Znany kępiński pasjonat tenisa stołowego Jan Kasendra tym razem musiał zadowolić się 2 miejscem. Po pewnych zwycięstwach nad Andrzejem Wawrzyniakiem z Jankowa Przygodzkiego i Sławomirem Światlakiem z Sycowa uległ po wyrównanym meczu z Mariuszem Kucharzyszynem (MLKS Victoria Jelcz-Laskowice 1:3). Zawodnikowi z Jelcza udał się rewanż za porażkę 2:3 w poprzednim turnieju.  Przy tym systemie rozgrywek Kasendra miał jeszcze szansę na zdobycie 2 miejsca. Kępnianin wykorzystał tę możliwość w 100 procentach.  Najpierw zwyciężył ponownie Andrzeja Wawrzyniaka, później najlepszego zawodnika miejscowego klubu WKS Mosir Syców Piotra Nowickiego a w końcu udowodnił swoją wyższość nad Mariuszem Kucharzyszynem. Coraz lepiej radzi sobie para mieszana Kalarus-Kasendra, która w konfrontacji z silnymi deblami męskimi zajęła 1 miejsce. Mixt ten wygrał wszystkie mecze: z parą Jerzy Burek-Andrzej Wawrzyniak 3:0, z 3 deblem ubiegłorocznego Grand Prix reprezentantami gospodarzy Sławomirem  Światlakiem i Arturem Krogulewskim 3:0 a największy opór stawili im bracia Grzegorz i Krzysztof Słaby z którymi wygrali 3:2. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali : szkoły podstawowe- Hubert Dębowicz – (Granit Strzelin) , szkoły ponadpodstawowe - Kacper Konicki – (WKS Mosir Syców) , open - 20-45 lat Grzegorz Słaby (Sokół Rychtal) , open powyżej 45 lat - Robert Miś (Olimpia Żerniki Wrocławskie).  Kolejny turniej rozegrany zostanie w ostatnią sobotę czerwca – 27. jako turniej nocny na ,który organizatorzy zapraszają od godz.19.00. 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl