Teraz

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Nasi w czołówce Grand Prix Wrocławia

W hali Centrum Sportu i Rekreacji Sportwerk we Wrocławiu odbył się Wielki Finał 3 Edycji Grand Prix Top 10 w Tenisie Stołowym. W silnej stawce  40 zawodników bez podziału na wiek i płeć bardzo dobrze zaprezentowali się tenisiści stołowi z naszego powiatu: Andrzej Gogol z Mnichowiec (UKS Prosna Grabów) oraz Jan Kasendra z Kępna. Najpierw obaj zajęli 1 miejsca w swoich grupach i tym samym wywalczyli awans do najlepszej 8 turnieju. Andrzej Gogol po rozgrywkach grupowych w których pokonał m.in. 2 zawodnika całego cyklu Andrzeja Wolfingera od razu trafił na późniejszego zwycięzcę  czołowego tenisistę 4-ligowego ULKS Ursus ZOKiR Złotoryja Mateusza Kozaka i mimo ambitnej postawy przegrał ten mecz oraz kolejne i zakończył turniej na wysokim 8 miejscu. Natomiast Jan Kasendra najpierw pokonał gładko 3:0 (w tym ostatniego seta 11:4) Roberta Stężałę, później w półfinale zmierzył się po raz pierwszy z o 35 lat młodszym wspomnianym wcześniej 4-ligowcem Mateuszem Kozakiem ze Złotoryi. Ponieważ nie grali z sobą wcześniej Kasendra zaskoczył rywala swoim nietypowym stylem gry i wygrał zdecydowanie 1 seta 11:4, potem dał się zepchnąć do defensywy oraz miał coraz większe kłopoty z piłeczkami o dużej rotacji. Poza tym przeciwnik wykazał się silniejszą odpornością psychiczną w decydujących momentach i po zaciętej grze wygrał 3 kolejne sety i cały mecz. W meczu o 3 miejsce Kępnianin pokonał 3:0  Tomasa Helmfridssona ze Szwecji, który w meczu o finał uległ po emocjonującym pojedynku Tomaszowi Wolskiemu 2:3 chociaż prowadził już 2:0. O wysokiej randze turnieju może świadczyć  również fakt, że w czasie zawodów pojawili się dziennikarze z lokalnej telewizji TVP 3 Wrocław. Z satysfakcją możemy dodać, że przeprowadzili wywiad z naszym kępińskim pasjonatem tenisa stołowego Janem Kasendrą oraz głównym organizatorem Grand Prix Mistrzynią Polski Weteranek Elżbietą Kazberuk.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl