18 kwietnia 2024, 14:33

TENIS STOŁOWY: Nasi wśród najlepszych VIII Grand Prix Sycowa

W Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie zakończyła  się VIII  edycja Grand Prix Sycowa w Tenisie Stołowym.  Znakomity występ zanotowali reprezentanci naszego regionu, którzy zwyciężyli w 2 kategoriach a w 2 zajęli drugie miejsca. Bezdyskusyjnym zwycięzcą kategorii szkół podstawowych został Artur Jeż z Kępna , który wygrał 3 turnieje z 6 a zawodników z 2 i 3 miejsca wyprzedził aż o 370 punktów. Kategorię szkół ponadpodstawowych wygrał ubiegłoroczny zwycięzca najmłodszej kategorii Kacper Woźniak z Piotrówki, który aż w 5 turniejach okazał się najlepszy. Natomiast w kategorii open od 20 do 45 lat na 2 miejscu skończył zawody  Przemysław Podpora z Piotrówki reprezentujący aktualnie Wołczyńską Akademię Sportu (III liga). Lepszy od niego był tylko zawodnik drugoligowego klubu Zenit z Międzyborza Piotr Klimek. Najstarszą kategorię zdominował Jerzy Ciekański z Nowej Woli (woj. łódzkie), który w całym cyklu nie przegrał żadnego meczu. O drugim miejscu zdecydował dodatkowy mecz między czwartoligowcem  Andrzejem Urbaniakiem  a Janem Kasendrą z Kępna, którzy w całym cyklu (zaliczanych jest 6 lepszych wyników z 7 turniejów) zgromadzili identyczną liczbę punktów. Ostatecznie zaszczytne 2 miejsce w kategorii open powyżej 45 lat wywalczył  61- letni emerytowany nauczyciel z Kępna. Tuż za podium na 4 miejscu uplasował się Bogusław Górecki ze Słupi pod Kępnem, który w pojedynczych turniejach potrafił nawiązać wyrównaną walkę z najlepszymi zawodnikami tegorocznej imprezy. Niewątpliwą atrakcją na zakończenie były mecze w których zwycięzcy kategorii rywalizowali między sobą o okazały superpuchar. Zdobył go niezwykle utalentowany tenisista stołowy drugoligowego klubu  z Międzyborza Piotr Klimek. Najlepsi otrzymali puchary i cenne nagrody rzeczowe wręczane przez Burmistrza Miasta i Gminy Syców Dariusza Maniaka. Cykl turniejów Grand Prix Sycowa 2021 stał na wysokim poziomie i  przebiegał w miłej oraz sportowej atmosferze. Zawody prowadzone były wzorcowo przez pracowników głównego organizatora  czyli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie oraz trenera Grzegorza Lechowicza z Międzyborza.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl