19 kwietnia 2024, 21:42

TENIS STOŁOWY: Nasi wśród najlepszych w Praszce

11 listopada w Hali Sportowej Kotwica  w Praszce odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości. W 8-godzinnym turnieju, odbywającym się na 12 stołach  wystartowało 85  zawodników,  którzy rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych oraz kategorii OPEN.  Bardzo dobrze spisali się tenisiści stołowi naszego regionu. W kategorii do 40 lat wysokie 5 miejsce zajął utalentowany amator z Opatowa Przemysław Klepacz, który musiał uznać wyższość zawodników grających w 3 lidze. W silnie obsadzonej kategorii 41-60 lat również na 5 pozycji uplasował się jego krajan Waldemar Nawrot. Na dobrym 8 miejscu ukończył zawody Henryk Sibera z Baranowa.  Kategorię tę wygrał w imponującym stylu Jan Kasendra z Kępna. W meczu finałowym pokonał zdecydowanie 3:0 byłego III-ligowca Dariusza Szopę z Wielunia. Godny podkreślenia jest fakt, że kępiński pasjonat był najstarszy w swojej grupie, gdyż 9 czerwca b.r. ukończył 59 lat a w całym turnieju stracił tylko 1 seta. W kategorii powyżej 60 lat w mocnej konkurencji 10 lokatę zajął najstarszy uczestnik turnieju Jan Sobczak z Kępna. W kategorii open zwyciężył  zawodnik  II ligi Krzesimir Kleszcz z Olesna. Otwarcia turnieju dokonał  Burmistrz Praszki Jarosław Tkaczyński. Pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe wręczał Dyrektor M-GOKiS  Jacek Pac. Organizatorem turnieju był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Praszce a prowadzili go: Edmund Olszowy i Bogdan Panek.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl