26 kwietnia 2024, 00:57

TENIS STOŁOWY: Nasi zawodnicy na memoriale we Wtórku

W miejscowości Wtórek odbył się XXXVIII Ogólnopolski Memoriał Bożeny Kurek w Tenisie Stołowym. Furorę zrobili zawodnicy LKTS ZENIT Międzybórz, którzy zwyciężyli w 3 z 7 kategorii. Oprócz tego wywalczyli jeszcze jedno 2 miejsce, dwa 4, jedną 5 i jedną 6 lokatę. Na wyróżnienie zasługuje rodzeństwo Klimków, z których najmłodszy Piotr okazał się najlepszy wśród chłopców urodzonych w latach 2001-2005 oraz w prestiżowej kategorii open, jego starsza siostra Angelika nie miała sobie równych wśród dziewcząt rocznik 2001-2005 a starszy brat Damian uplasował się na 6 pozycji w kategorii open. W tak renomowanym turnieju nie mogło oczywiście zabraknąć tenisistów stołowych z naszego regionu. W kategorii open mężczyzn wystąpili Damian Szymoszczyk z Olszowy oraz reprezentant UKS Prosna Grabów Dariusz Grabowski z Kępna a w kategorii weteranów Jan Kasendra z Kępna. Najlepiej spisał się ten ostatni, który w silnej konkurencji zawodników zrzeszonych posiadających aktualną licencję PZTS zajął 2 miejsce. W drodze do finału pokonał m.in. 3:2 Rafała Pokusińskiego (UKS PIAST Ostrzeszów), chociaż przegrywał już w 5 secie 1:5, 5:9 i 8:10 oraz wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski Weteranów Jerzego Przygodę również z UKS PIAST Ostrzeszów 3:1(11:3, 11:6, 6:11, 11:7). Kasendra miał w finale realne szanse na zwycięstwo, gdyż prowadził już 2:0, ale niestety w tym przypadku potwierdziła się stara siatkarska zasada, jeśli nie wygrywasz 3:0, przegrywasz 2:3. Nawet w 4 secie miał Kępnianin 3 piłki meczowe przy stanie 10:7, ale ostatecznie uległ w decydującym secie 9:11 Robertowi Wachowiakowi-14-lat młodszemu zawodnikowi LKS Spółdzielca Kobylin. Memoriał organizowany jest przez Terenowy Klub Olimpijczyka w Wysocku Wielkim od 1992 roku i cieszy się od wielu lat niezmiennie dużym zainteresowaniem. Tak było też w jego 28 edycji w której wzięło udział aż 90 zawodniczek i zawodników rywalizujących na 9 stołach, w kategoriach od młodzika, po weteranów. Cieszy tak liczna frekwencja dzieci i młodzieży w imprezie zorganizowanej z dużym rozmachem i stojącej na wysokim i wyrównanym poziomie.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl