5 marca 2024, 13:18

Teraz

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Ostrzeszowianie lepsi od lidera pierwszej ligi

Tenisiści stołowi UKS Piast Poprawa Ostrzeszów już daleko za sobą pozostawili chwilowy spadek formy, z jakim mierzyli się pod koniec ubiegłego roku. Od kilku tygodni notują zwycięstwo za zwycięstwem, a o ich znakomitej dyspozycji najlepiej świadczy niedzielna wygrana z liderem grupy południowej pierwszej ligi UKS Villa-Verde Olesno. Dzięki niej ostrzeszowianie wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli. Początek rozgrywanego w Ostrzeszowie meczu ułożył się dla gospodarzy idealnie. Przed deblami prowadzili bowiem już 4:0. Gry podwójne padły jednak łupem gości z Olesna i spotkanie nieco się wyrównało. To tylko zmotywowało zawodników UKS Piast Poprawa do dalszej walki. Ostatecznie zwyciężyli 6:4 z drużyną, która w tym sezonie była do tej pory niepokonana. 
- Zespół z Olesna jest bardzo trudnym zespołem, jest w num dużo zawodników grających na bardzo wysokim poziomie - przyznaje sekretarz ostrzeszowskiego klubu Zuzanna Szczepaniak. - Jest Jakub Perek, który przed tym meczem miał czwarte miejsce w rankingu indywidualnym. Ogólnie rzecz biorąc, każdy z zawodników, czy to Radek Mrkvicka, czy Miłosz Sawczak czy Daniel Lis czy Jakub Stecyszyn jest bardzo solidny, ale jak widać potrafimy rywalizować nawet z nimi.  
To niezwykle emocjonujące spotkanie śledziło liczne grono kibiców, zarówno tych zasiadających na trybunach sali OSS „Piast”, jak również korzystających z transmisji live w Internecie.
- Najpiękniejsza frekwencja jaką mieliśmy do tej pory – nie kryje radości Z. Szczepaniak. - Ponad 50 osób mieliśmy na transmisji live. Do tego w godzinach szczytu ponad 80 osób w hali. Kibice dzisiaj naprawdę nas ponieśli, a wynik mówi sam za siebie. 
Przed ostrzeszowianami teraz kolejny niezwykle ważny mecz. Już w najbliższą sobotę o 16.00 na własnej hali podejmą AZS Politechnikę Rzeszów, zespół zajmujący aktualnie czwarte miejsce w tabeli, mając zaledwie punkt straty do UKS Piast Poprawa. Bez wątpienia czeka nas zatem zacięty bój o każdą piłkę. 


Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl