24 marca 2023, 19:45

Teraz

16°

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Ostrzeszowianie wciąż na zwycięskiej ścieżce

Tenisiści stołowi UKS „Piast” Poprava Ostrzeszów kontynuują zwycięski marsz ku barażom o awans do Lotto Superligi. W sobotę na własnej hali pokonali ekipę IKS Start Zduńska Wola i  mają już tyle samo punktów co druga w tabeli BISTS Bielsko-Biała. Co więcej, do aktualnego lidera rozgrywek tracą zaledwie 1 punkt. Ostrzeszowianie przystępowali do tego meczu w roli zdecydowanego faworyta. Zespół gości zamyka bowiem aktualnie pierwszoligową tabelę. 
- Na pewno do tego meczu podchodzimy w roli faworyta, ale pamiętamy, jak było w Zduńskiej Woli - zaznacza prezes UKS „Piast” Poprava Jarosław Krzywaźnia. -  Przegrywaliśmy tam po deblach 2:4 i dopiero bardzo dobra końcówka tego spotkania sprawiła, że wygraliśmy 6:4 (...). Ciężko nam się z nimi grało w pierwszej rundzie i myślę, że dziś będzie podobnie.
Pierwsza faza spotkania nie potwierdzała tych przewidywań. Do debli gospodarze przystępowali prowadząc 4:0 i wydawało się, że mecz jest pod ich pełną kontrolą. Zawodnicy ze Zduńskiej Woli zdołali jednak odrobić straty i doprowadzili do wyniku 4:3. Dało im to z pewnością nadzieję na sprawienie sporego kalibru niespodzianki. Niestety dla nich, kolejne punkty zdobywali już tylko zawodnicy UKS „Piast”, wygrywając ostatecznie 7:3. 
- Teraz tak naprawdę mamy już pewne utrzymanie w tabeli i miejsca niższego niż czwarte nie możemy zająć - zaznacza J. Krzywaźnia -  Będziemy starali się walczyć o baraże, ale już teraz bardzo doceniamy to, jak poszło nam w tym sezonie. Jeżeli nam się uda, to super, a jeżeli nie, to też nic się nie stanie. 
Utrzymanie drugiego miejsca w tabeli zagwarantuje ostrzeszowianom udział w barażach o awans do Lotto Superligi, ale oni sami podchodzą do tego ze sporym dystansem. 
- Na tę chwilę trzeba sobie powiedzieć, że jesteśmy bardzo daleko od Lotto Superligi i to nie tylko ze względów sportowych, ale też finansowych i organizacyjnych. - zwraca uwagę prezes klubu. 
Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. Niestety, w obu UKS „Piast” Poprava grać będą na wyjeździe. 15 kwietnia zmierzą się z LKS Odrą Głoska, a 6 maja z KTS Gliwice. 
Fot. Z. Szczepaniak 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl