14 lipca 2024, 07:43

Teraz

17°

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Piąte z rzędu zwycięstwo pierwszoligowców z Ostrzeszowa

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą w ostatnich tygodniach tenisiści stołowi UKS Piast Poprawa Ostrzeszów. W ostatniej kolejce rozgrywek pierwszej ligi nie dali szans ekipie Wolf KTS Gliwice II, ostatniej drużynie tabeli. Ostrzeszowianie, plasujący się obecnie tuż za strefą medalową, byli rzecz jasna zdecydowanymi faworytami tego starcia. Ich przewaga nie podlegała dyskusji ani przez chwilę. Była to zatem doskonała okazja, by w pierwszej lidze mógł zadebiutować Wojciech Iwasyszyn, występujący w barwach UKS Piast Poprawa już szósty sezon. Dotąd jednak o jeden szczebel rozgrywkowy niżej.
- Zawsze marzył o tym, żeby zagrać kiedyś w pierwszej lidze - nie kryje prezes klubu Jarosław Krzywaźnia. - Postanowiliśmy, żeby to jego marzenie się spełniło. No i ten debiut w pierwszej lidze na pewno na bardzo duży plus bo Wojtek wygrał wszystkie spotkania i nie stracił nawet seta. Bardzo się cieszymy. 
Cały mecz zakończył się wynikiem 10:0 dla gospodarzy. Dokładnie tak samo było w pierwszej rundzie.
- Cieszy nas przede wszystkim ta seria pięciu zwycięstw z rzędu, od początku grudnia cały czas wygrywamy – podkreśla J. Krzywaźnia. - Mamy nadzieję, że uda nam się dobrze zaprezentować s starciach z liderem i wiceliderem. 
A do tych pozostało już bardzo niewiele czasu. Już w najbliższą niedzielę (11 lutego) o godzinie 11.00 UKS Piast Poprawa podejmie na własnej hali UKS Villa-Verde Olesno, drużynę, która jeszcze w poprzednim sezonie walczyła w Lotto Superlidze, a obecnie nie ma sobie równych na niższym szczeblu rozgrywkowym.
- Teraz to zdecydowanie najlepszy zespół w grupie południowej – nie ma wątpliwości prezes UKS Piast Poprawa. - W poprzedniej rundzie przegraliśmy z nimi 8:2, ale teraz na pewno jesteśmy w wyższej formie i myślę, że przy wsparciu ostrzeszowskiej publiczności możemy liczyć na dobre widowisko. 
Z kolei 17 lutego do Ostrzeszowa przyjedzie AZS Politechniki Rzeszów, zespół z trzeciego miejsca pierwszoligowej tabeli. 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl