20 kwietnia 2024, 18:03

TENIS STOŁOWY: Skotnik i Lewek na podium memoriału w Raszkowie

W hali Szkoły Podstawowej w Raszkowie odbył się IV Ogólnopolski Memoriał Zygmunta Lubienieckiego w tenisie stołowym. Memoriał został zorganizowany przez Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Południowa Wielkopolska, LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie oraz Terenowy Klub Olimpijczyka im. Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim. Do rywalizacji przystąpiło ogólnie 144 zawodników, łącznie w 11 kategoriach wiekowych. W takim turnieju nie mogło zabraknąć tenisistów stołowych z naszego powiatu. Najlepiej wypadli Szymon Skotnik z Siemianic (GUKS Byczyna), który zajął znakomite 2 miejsce w kategorii kadetów oraz Bartosz Lewek z Myjomic (UKS PIAST Ostrzeszów) - 3 zawodnik najliczniej obsadzonej kategorii mężczyzn. Po 9 wygranych turniejach z rzędu zakończyła się passa Kasendry, który przegrał w kategorii weteranów (powyżej 40 lat) ze zwycięzcą turnieju byłym zawodnikiem Bundesligi Marcinem Drozdowskim z UKS Piast Ostrzeszów. Należy dodać, że Drozdowski grał w ubiegłym roku w III lidze i wspólnie z kolegami wywalczył awans do II ligi. Mecz ten nie był pozbawiony dramaturgii, gdyż Kępnianin po gładko przegranym 1 secie 5:11, w 2 wygrał jeszcze wyżej bo 11:4. Natomiast w 3 prowadził już 8:4 i nagle się coś zacięło a przeciwnik wykorzystał swoje ogromne doświadczenie ligowe wygrywając końcówkę tego seta. Zawodnik UKS Piast Ostrzeszów znalazł sposób na ofensywny styl gry Kasendry i rozstrzygnął 4 seta i cały mecz na swoją korzyść. Tak zwany „rosyjski” system rozgrywek do 2 porażek pozwala na dalszą grę nawet o 2 miejsce, ale Kasendra po 2 kolejnych zwycięstwach uległ po walce swojemu koledze Markowi Ciesielskiemu z UKS Prosna Grabów 1:3 i musiał się zadowolić miejscem 7-8.Inny zawodnik klubu z Grabowa Andrzej Gogol z Mnichowic, który również m.in. przegrał z najlepszym wśród weteranów Marcinem Drozdowskim 1:3 zakończył zmagania na miejscach 9-12.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl