28 marca 2024, 11:43

13°

TENIS STOŁOWY: Udany start naszych zawodników we Wtórku

W sobotę 29 lutego 2020 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej we Wtórku odbył się XXIX Ogólnopolski Memoriał Bożeny Kurek w Tenisie Stołowym. W tak renomowanym turnieju nie mogło oczywiście zabraknąć tenisistów stołowych z naszego regionu. W kategorii chłopców rocznik 2007 i młodsi wystąpili bracia Bartosz i Stanisław Szóstakowie z Olszowy, w kategorii open mężczyzn Damian Szymoszczyk z Olszowy a w kategorii weteranów Piotr Korczak, Henryk Sibera (obaj z Baranowa) oraz Jan Kasendra z Kępna. Dobry występ zanotowali chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Olszowie, którzy dzięki urozmaiconej grze oraz ambitnej postawie odnieśli po 2 zwycięstwa w konfrontacji z zawodnikami z klubów. Wyżej sklasyfikowany został starszy z braci Stanisław Szóstak, który zajął miejsce 13-16 na 35 uczestników tej kategorii. Natomiast w kategorii weteranów (powyżej 40 lat) dobrze spisali się Henryk Sibera i Piotr Korczak, który w silnej konkurencji zawodników zrzeszonych posiadających aktualną licencję PZTS zajęli miejsca 9-12. Sibera przegrał mecz o wejście do najlepszej 8 z  4 w turnieju Markiem  Ciesielskim z UKS Prosna Grabów a Korczak uległ po walce zawodnikowi KS KROTOSZ Krotoszyn Sławomirowi  Grzelskiemu.  Wysoką formę potwierdził Jan Kasendra, który przegrał tylko jedno spotkanie i to ze zwycięzcą turnieju byłym zawodnikiem Bundesligi Marcinem Drozdowskim z UKS Piast Ostrzeszów. Należy dodać, że Drozdowski grał w ubiegłym roku w III lidze i wspólnie z kolegami wywalczył awans do II ligi. Pojedynek ten dostarczył wiele emocji i trzymał w napięciu do końca. Kępnianin po przegraniu 1 seta wygrał 2 kolejne i wyszedł na prowadzenie 2:1, następny padł łupem rywala , który cały czas prowadził w 5 secie. Jednak znany z ambicji Kasendra doprowadził do wyrównania  w decydującym secie 9:9. Niestety i tym razem musiał uznać wyższość doświadczonego ligowca z Ostrzeszowa i przegrał ostatecznie tego seta 9:11 i cały mecz 2:3. Po tej porażce miał jeszcze szansę na zdobycie 3 miejsca, którą wykorzystał zwyciężając zdecydowanie po 3:0 wspomnianych wcześniej Sławomira  Grzelskiego i Marka Ciesielskiego. Należy dodać, że w pierwszej szóstce turnieju jedynym amatorem wśród weteranów był właśnie emerytowany nauczyciel z Kępna –Jan Kasendra. Memoriał organizowany jest przez Terenowy Klub Olimpijczyka w Wysocku Wielkim od 1992 roku i cieszy się od wielu lat niezmiennie dużym zainteresowaniem. Tak było też w jego 29 edycji w której wzięło udział aż 139 zawodniczek i zawodników rywalizujących na 9 stołach, w kategoriach od młodzika, po weteranów. Cieszy tak liczna frekwencja dzieci i młodzieży w imprezie zorganizowanej z dużym rozmachem stojącej na wysokim i wyrównanym poziomie. W gronie współorganizatorów znaleźli się także Urząd Gminy Ostrów Wlkp., Starostwo Powiatowe  w Ostrowie Wlkp., Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Wysocko Wielkie oraz Szkoła Podstawowa we Wtórku. Głównym sponsorem nagród była firma POLLENA Ostrzeszów, która ufundowała dla 6 najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej okazałe zestawy naturalnych kosmetyków marki „Biały Jeleń”. Nagrody najlepszym zawodniczkom i zawodnikom wręczały córki Bożeny Kurek - Agnieszka Sip oraz Monika Sitek a także zaproszeni goście: Piotr Kuroszczyk (wójt gminy Ostrów Wlkp.) i Mieczysław Knychała – prezes Terenowego Klubu Olimpijczyka imienia Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl