Teraz

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Wicemistrzyni Polski z Wieruszowa

W dniach 16-18 czerwca 2017 roku w Krakowie, rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaków w Tenisie Stołowym. W stawce 64 najlepszych zawodniczek naszego kraju, wystartowała Julia Skwarek, zawodniczka Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Prosna” w Wieruszowie, która wcześniej wygrywając Turnieje Wojewódzkie i Ogólnopolskie uzyskała awans do Mistrzostw Polski.

W kategorii Żaczek, nasza zawodniczka, Julia Skwarek, wystartowała w grze podwójnej wraz z Zuzanną Syrda ( KS Bronowianka Kraków). Z pośród najlepszych w Polsce 32 par deblowych, nasz debel po wygraniu wszystkich meczy dotarł do Finału Mistrzostw Polski. W meczu finałowym,  po zaciętej walce, Julka i Zuzia uległy jednak 3:1 zawodnikom z KS Sygnał Lublin i zajęły 2 miejsce, zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrzów Polski w Tenisie Stołowym w Grze Podwójnej Żaczek.

Natomiast w grze pojedynczej, Julia po 4 zwycięskich meczach i dwóch porażkach, wywalczyła również bardzo dobre 17 miejsce w Polsce.

Udział  tenisistów stołowych w zawodach był współfinansowany ze środków na realizację zadania „Szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie kajakarstwa i gry w tenisa stołowego”.

GUKS „ Prosna” Wieruszów dziękuje firmom: PHU WĘDLINKA, STAGRA TRANS, BRATTEX, AUTO-PARTNER za wsparcie w organizacji wyjazdu na Mistrzostwa

Autor: wieruszow@radiosud.pl