Teraz

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Zmagania na mistrzowskim poziomie

95 zawodniczek i zawodników uczestniczyło w XXVI Otwartych Mistrzostwach Ostrzeszowa w Tenisie Stołowym, które rozegrano 8 grudnia w sali OSS „Piast”. Był to prawdziwy tenisowy maraton. Zawody wystartowały o godzinie 10.00, a zakończyły się około 21.00. W pierwszej części mistrzostw boje toczyli najmłodsi w stawce zawodnicy. W kategorii do 12 lat triumfował Gracjan Klimek z Grabowa nad Prosną, a w kategorii 13-17 lat – Michał Madry z Ostrzeszowa. Później przyszła pora na tenisistów bardziej doświadczonych. W najbardziej prestiżowej , silnie obsadzonej kategorii zrzeszonych z udziałem 35 zawodników I miejsce zajął Bartosz Lewek z Myjomic (UKS Piast Ostrzeszów). W drodze do zwycięstwa pokonał m.in. Macieja Kijaka (GUKS Byczyna) oraz kolegów z drużyny: wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski Weteranów Jerzego Przygodę z Kobylej Góry i Roberta Mądrego z Ostrzeszowa. Puchar im. Lucjana Sieraczka (niedawno zmarłego pasjonaty tenisa stołowego z Ostrzeszowa) w kategorii mężczyzn powyżej 55 lat wywalczył Jan Kasendra z Kępna. Po wygraniu rozgrywek grupowych pokonał w półfinale Henryka Siberę z Baranowa, a w finale reprezentanta gospodarzy Krzysztofa Tomczaka. Wśród kobiet równych nie miała sobie Julia Skwarek z Wieruszowa.
-Jest to jedna z najdłużej trwających imprez tenisowych w całej Wielkopolsce - podkreśla prezes UKS „Piast” Ostrzeszów Jarosław Krzywaźnia – Myślę, że to jest duży sukces. Nasz turniej jest nastawiony na każdego zawodnika, który uprawia tenis stołowy. Są tutaj zawodnicy zrzeszeni, którzy grają już naprawdę na dobrym poziomie, ale są również amatorzy, którzy mogą spróbować swoich sił. Natomiast w głównej mierze nasz turniej nastawiony jest na dzieci i młodzież.
Wszyscy uczestnicy zgodnie doceniali doskonałą organizację zawodów, wysoki, wyrównany poziom oraz miłą, sportową atmosferę. Należy przy tym podkreślić, że sportowej rywalizacji po raz kolejny towarzyszył szczytny cel. Tym razem wspierano rodziny z bazy „Szlachetnej Paczki”.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl