23 lipca 2019, 15:06

Teraz

23°

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Zwycięska niedziela ostrzeszowian

Zgodnie z przewidywaniami i oczekiwaniami, porażka w Daniszynie była jedynie wypadkiem przy pracy. W ostatnią niedzielę (2 grudnia) tenisiści stołowi UKS „Piast” Ostrzeszów odnieśli kolejne dwa zwycięstwa i umocnili się na pozycji wicelidera rozgrywek wielkopolskiej trzeciej ligi. Prezes ostrzeszowskiego klubu Jarosław Krzywaźnia nie kryje, że do Drzeczkowa jechali z pewnymi obawami. Pierwszy zespół tamtejszej Burzy przed tą kolejką zajmował bowiem czwarte miejsce w trzecioligowej tabeli. To spadkowicz z drugiej ligi, który na dodatek przed sezonem znacząco się wzmocnił.
-Mecz rozpoczynamy od przegrania pierwszych dwóch partii – relacjonuje J. Krzywaźnia – Później na szczęście udaje nam się kolejne partie przechylić na swoją korzyść. Wygrywamy następne dwie partie, doprowadzamy do remisu 2:2. Kluczowe były w tym spotkaniu dwa mecze deblowe. Oba udało nam się wygrać. Dzięki temu wyszliśmy na prowadzenie 4:2. Udało nam się dowieźć korzystny wynik do końca i wygrać 7:3.
Tego samego dnia, ostrzeszowianie nie dali żadnych szans rezerwom Burzy Drzeczkowo, wygrywając 10:0. Dzięki obu tym zwycięstwom, UKS odskoczył grupie pościgowej, czyli drużynom, które zajmują pozycje tuż za nimi.
-W tym momencie mamy szesnaście punktów, natomiast zespoły trzeci, czwarty i piąty w tabeli mają po dwanaście punktów. Mamy więc cztery punkty przewago nad grupą pościgową i mam nadzieję, że do końca tej rundy uda nam się tę zaliczkę dowieźć – dodaje J. Krzywaźnia.
W trzecioligowej tabeli, z kompletem zwycięstw, niezagrożenie prowadzi UKS Daniszyn. Ostrzeszowski „Piast” jest na drugim miejscu, z dwoma punktami straty. Wiele wskazuje na to, że to główni kandydaci do awansu do drugiej ligi. O wszystkim jednak zdecydują, kończące sezon, baraże, w których zmierzą się najlepsze ekipy grupy południowej i grupy północnej wielkopolskiej trzeciej ligi. Póki co przed ostrzeszowianami dwa ostatnie mecze w tej rundzie. 16 grudnia, na własnej hali zmierzą się ze Startem Gostyń i Promieniem Krzywiń.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl