10°

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Zwycięstwo Marczaka i Kasendry w Grand Prix Sycowa

W Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie odbyła  się IV runda IX Grand Prix Sycowa w Tenisie Stołowym.  Znakomity występ zanotowali reprezentanci naszego regionu, którzy zwyciężyli w 2 kategoriach a w 3 zajęli drugie miejsca. Kategorię szkół podstawowych zdominowali młodzi pingpongiści LZS Olszowa, którzy wypełnili wszystkie miejsca na podium. Najlepszy okazał się Sebastian Marczak, drugi był Stanisław Szóstak a trzeci  młodszy z braci Szóstaków Bartosz. Należy dodać, że było to drugie z rzędu zwycięstwo Sebastiana. W kategorii szkół ponadpodstawowych (16-19 lat) drugie miejsce zajął podopieczny LZS Olszowa Jakub Zagórski, czwarte Oliwia Marczak (również z tego klubu) a piąty był triumfator poprzedniej edycji Kacper Woźniak z Piotrówki. Natomiast w kategorii open od 20 do 45 lat na 2 miejscu skończył zawody  Przemysław Podpora z Piotrówki reprezentujący aktualnie Wołczyńską Akademię Sportu (III liga). Lepszy od niego był tylko zawodnik drugoligowego klubu Zenit z Międzyborza Piotr Klimek. Wysoką formę potwierdził Jan Kasendra z Kępna, który zwyciężył w najstarszej kategorii powyżej 45 lat. Kępnianin pokonał wyraźnie w finale 3:0 Roberta Piechocińskiego reprezentanta KS AJDE Oleśnica. Podobnie było w innych meczach a jedyne 2 sety w całym turnieju  stracił w pojedynku z byłym zawodnikiem  UKS PIAST Poprava Ostrzeszów Rafałem Pokusińskim.  Na 5 miejscu w tej kategorii uplasował się Henryk Sibera z Baranowa. Zawody prowadzone były wzorcowo przez pracowników głównego organizatora  czyli Miejskiego Ośrodka Sportu  i Rekreacji w Sycowie oraz trenera Grzegorza Lechowicza z Międzyborza. Do zakończenia całego cyklu zostały do rozegrania jeszcze 3 rundy a na najbliższą zapraszają organizatorzy 9 października.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl