4 marca 2021, 00:46

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: To już pewne. Polonia 1908 Marcinki Kępno zagra w IV lidze!

Nowy Klub - Polonia 1908 Marcinki Kępno otrzyma licencję na grę w IV lidze. Klub złożył także stosowne dokumentacje, aby otrzymać dofinansowanie ze strony miasta.

To, co jeszcze w grudniu 2020 wydawało się niemożliwe, zostało uratowane. Potrzebna do tego była niezwykła determinacja zawodników i sztabu szkoleniowego. Drużyna wbrew przeciwnością losu notowała jesienią bardzo wyniki. Teraz dołączyła do nich grupa osób, która chciała uratować dla Kępna piłkę nożną. Równo z zakończeniem sezonu założono nowy klub, który przejął sekcję piłki nożnej po „starej” Polonii i jej zadłużenie wobec struktur PZPN.

Na początku stycznia br. WZPN wyraził zgodę na grę w IV lidze Polonii 1908. Na czele zarządu nowego klubu stanął Andrzej Mroziński. Wiceprezesem został Ryszard Nowicki, skarbnikiem Marian Kurzawa, a sekretarzem Jarosław Pawlak. - Stworzyliśmy nowy klub, który mam nadzieję będzie wizytówką Kępna i całego regionu południowej Wielkopolski - powiedział Radiu SUD Andrzej Mroziński.

W nazwie Polonii 1908 nieprzypadkowo pojawiła się nazwa Marcinków. W najbliższych miesiącach nastąpi formalne połączenie tych podmiotów. Klub szkolić będzie młodzież, tak jak do tej pory robiły to Marcinki. Jak zapowiada prezes, ta sieć ma być jeszcze bardziej rozbudowana. Działacze i trenerzy Marcinków już teraz budują fundamenty pod stworzony klub.

Nowy prezes z dużym uznaniem mówi o tym, czego dokonali piłkarze jesienią, gdy organizacyjnie wszystko legło w gruzach. - Zawodnicy wykazali się dużą determinacją. Odnieśli sukces, bo uplasowanie się w środku tabeli, rozbudowanej IV ligi spowodowało to, że wiosną mamy duże szanse na utrzymanie - powiedział Radiu SUD Andrzej Mroziński.

Nie wiadomo, kto poprowadzi drużynę w IV lidze, bo dotychczasowy trener Bogdan Kowalczyk związał się już ze Startem Namysłów. - Chcieliśmy aby trener Kowalczyk nadal prowadził ten zespół. Decyzje zapadły wcześniej i szanujemy to. To jest trener, który zachowuje pewne standardy. Musimy mieć trenera z licencją na IV ligę i jest to problem, bo w powiecie kępińskim są tylko dwie osoby z licencją UEFA A. Mamy zapewnienie trenera Kowalczyka, że jeżeli nasz zespół utrzyma się w IV lidze, to jesienią do nas wróci - dodał prezes.

Wiadomo, że z drużyną na pewno pozostanie II trener Przemysław Ferenc, który rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Prawie wszyscy piłkarze zostali w klubie. Szykowane są także wzmocnienia, aby wiosną zrealizować główny cel - utrzymanie zespołu w IV lidze.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl