11 sierpnia 2020, 02:10

Teraz

21°

Sport

A A A

TRIATHLON: XII Minitriathlon w Mikorzynie

W Mikorzynie odbył się XII Minitriathlon Gimnazjalistów Powiatu Kępińskiego. Wzięło w nim udział około 150 uczestników.

2 czerwca br. w Mikorzynie odbyły się kolejne sportowe zmagania gimnazjalistów powiatu kępińskiego. Minitriathlon przygotowała Komenda Powiatowa Policji w Kępnie wspólnie z gospodarzami - Gimnazjum w Mikorzynie oraz przy wsparciu ośrodka „Mikora”.- W tym roku na starcie pojawiło się niemal 150 uczestników z całego powiatu kępińskiego, z roczników 2001, 2002 i 2003. Tradycyjnie już zawody przewidywały biegi oraz jazdę na rowerze - powiedziała Radiu SUD st. sierżant Anna Lubojańska, oficer prasowy KPP Kępno.

W roczniku 2003 najlepszym zawodnikiem okazał się Oskar Starczan z Gimnazjum w Mikorzynie, tuż za nim uplasował się Kajetan Feja z Gimnazjów Opatów, a na miejscu III - Tomasz Grygier z Gimnazjum w Trzcinicy. Wśród dziewczyn w roczniku 2003 najlepsza okazała się Magdalena Marczak z Gimn. w Mroczeniu, druga była Martyna Zawada, a trzecia Karlina Hucz - obie również z Gimnazjum w Mroczeniu. W roczniku 2002 w kategorii chłopców najlepsi byli: Konrad Bryłka (Gimnazjaum Bralin), Karol Bednarek (Gimnazjaum Bralin) oraz Jakub Babis (Gimnazjum Bralin).

Wśród dziewcząt klasyfikacja wyglądała następująco: I - Milena Drelak (Gimnazjum Bralin), II - Roksana Sztukowska (Gimnazjum Mikorzyn), III - Maria Wodnik (Gimnazjum Mikorzyn). W roczniku 2001 na najwyższym stopniu podium zawodów stanął Błażej Jasiak z Gimnazjum w Bralinie, II - Miłosz Lasecki (Gimnazjum Kępno), oraz Maciej Bryja (Gimnazjum Trzcinica). 

Wśród dziewcząt wygrała Hanna Brzezińska z Gimnazjum w Bralinie, na miejscu II - Alicja Jakubczak (Gimnazjum Trzcinica), a na III - Kinga Brylak z Gimnazjum w Mikorzynie. Wśród Gimnazjów ogółem, I miejsce zajęło Gimnazjum w Mikorzynie, II - w Mroczeniu, a III - w Opatowie. - Za wsparcie i współorganizację zawodów Komenda Powiatowa Policji w Kępnie serdecznie dziękuje nauczycielom i dyrekcji Gimnazjum w Mikorzynie - dodała Lubojańska.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~zdziwiony : A drużynówka za ilość osób startujących z danej szkoły, nie za zdobyte miejsca. Dziwna klasyfikacja punktowa.

  09:40, 6 czerwca 2017, | odpowiedz
 • ~a co tam : uczestnikami dzieci organizatorów

  21:34, 5 czerwca 2017, | odpowiedz
 • ~Triathlonista : Triathlon to trzy dyscypliny, a w Mikorzynie odbywa się duathlon.

  Triathlon (ang. triathlon), triatlon (gr. trójbój) wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju i sprzętu sportowego.

  Duahtlon, duatlon (gr. dwubój) dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną.

  21:14, 5 czerwca 2017, | odpowiedz